XRP Sahibi Adres Sayısı 4.5 Milyonu Aştı

xrp sahibi adres sayisi 4 5 milyonu astias

Kripto para piyasasın dalgalı günler yaşanmaya devam ederken, kripto para projeleri de gelişim sürecini sürdürüyor. Bu noktada sık sık SEC ile gündeme gelen Ripple da çalışmaların devam ediyor. Son olarak zincir üstü veriler incelendiğinde XRP sahibi sayısının 4.5 milyonu geçtiği görülüyor.

XRP Sahibi Adres Sayısı 4.5 Milyonu Aştı
Kaynak: XRPL Services

XRP Sahibi Adres Sayısı 4.5 Milyonu Aştı, Fiyat Yüzde 1.8 Arttı

Kripto projeleri arasında en öne çıkanlardan biri olan XRP, SEC’in menkul kıymet dava ile yatırımcılarını günden güne meraklandırmaya devam ederken gelişimini sürdürüyor. Öyle ki fiyat bazında SEC ile davası için hazırda bekleyen yatırımcılar, kendilerini yeni adres ile gösteriyor.

Öyle ki XRPL Services verilerine göre, XRP hesap sahiplerinin sayısı 4.5 milyon sınırını aşarak, yazımızın yazımı itibarıyla 4.506.950’yi aştı. Ekim ayının sonundan bu yana tamamlanmayan iki ayda, XRP sahiplerinin sayısı böylece 160.000 hesap arttı.

Diğer taraftan XRP hesaplarının sayısındaki bu artış, ekosisteme yeni kan kazandırmanın ve etkinliğini de artırıyor. Ek olarak bu hesaplarda tutulan XRP sayısında da küçük bir artış ve Ripple emanet hesaplarında bloke edilen sayılarının azalmasına neden oluyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala