Türkiye’nin İlk Metaverse Kulübü – Siz Ne Dersiniz?

Bu hafta BTCHaber TV olarak bu hafta Bahçeşehir Üniversitesi’nde üniversite öğrencilerine teknoloji, metaverse ve Blockchain hakkında sorular yönelttik. Öğrencilere Blockchain teknolojisi hakkında “Siz Ne Dersiniz” diye sorduk.

Siz Ne Dersiniz?

Üniversite öğrencileri Türkiye’nin ilk metaverse kulübünü kurduklarını söyledi. Bahçeşehir Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği öğrencileri konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Metaverse üzerinde bir sürü şey yapabiliriz. meteoroloji Üzerinde birçok farklı şey ile çalışabiliriz bu mekanların kutlanması olabilir. veya oradaki Kripto paraların yeni bir internet sitesi geliştirilecek bu Web3 sistemi olarak geçiyor. Yani bunun üzerine çalışmalar yapılabilir yani son olarak çok farklı alanlarda çalışma alanı yaratabilir.

turkiyenin ilk metaverse kulubu siz ne dersiniz 2

Röportajın devamında öğrencilere “Maaşınızı kripto para ile almak ister misiniz?” diye soru yöneltildi: Öğrenciler şu şekilde yanıtladı:

Yani gördüğüm üzere ve çevremizden bakacak olursak yani kripto paralar uzun süredir yükselişe geçti kullanım açısından çok yaygınlaştı hani buna en yakın olarak kendi ailemden ne görebiliyorum yani kripto parayı ben mezun olduktan sonra almama gibi bir şansım yok. Yani artık her şey buna bağlı olacağını düşünüyorum.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 497.443,58 TL 4,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.057,67 TL 4,50%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,60%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.070,00 TL 5,67%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 14,03 TL 0,48%
solana
Solana (SOL) 1.290,09 TL 7,56%
xrp
XRP (XRP) 8,18 TL 3,01%
terra-luna
Terra (LUNA) 875,21 TL 3,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,68 TL 7,80%
Bağlantıyı kopyala