Aşkınızı NFT Olarak Satmak İster Misiniz?

Siz Ne Dersiniz programının yeni bölümünde bu hafta BTCHaber TV olarak insanlara “aşkınızı NFT olarak satmak ister misiniz?” sorusunu yönelttik.

Aşkınızı Kaça Satarsınız?

Sokak röportajımızın bu bölümünde Saimcan ile Caddebostan sahilinde insanlara “aşkınızı NFT olarak satmak ister misiniz?” şeklinde bir soru sorduk. Röportaj veren kişilerden biri şu şekilde cevap verdi:

Bence satmazdım. Çünkü aşkı niye satayım ki, aşk soyut bir kavram olduğu için NFT olarak satmak saçma bir mantık.

Röportaj veren kişilerden başka biri ise şöyle konuştu:

Aşk satılmaz. Aşk kolay kolay bulunmaz, kolay kolay da satılmaz. Bunu yapan kişi ticari anlamda satmamıştır kendisine saklamıştır bence. Ya da ünlü olmak istiyordur belki daha fazla tanınmak istiyordur ve böyle bir yol çizmiş kendine.

Mikrofona konuşan başka bir kişi ise “aşkın fiyatı yoktur ama beni mutlu edecekse neden olmasın? Tabikide satarım. Duygularımı anlasınlar isterim. İnsanlara duygularımı göstermek isterim. ” şeklinde yanıtladı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
387.561,87 TL 10,88%
ethereumETH/TRY
31.221,48 TL 5,40%
tetherUSDT/TRY
18,17 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,15 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
5.298,54 TL 4,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
6,31 TL 4,02%
cardanoADA/TRY
8,97 TL 4,74%
solanaSOL/TRY
632,45 TL 4,28%
polkadotDOT/TRY
142,35 TL 8,25%
Bağlantıyı kopyala