bitcoinBTC/TRY
1.270.665,15 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
67.990,68 TL 1,14%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.969,77 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
19,28 TL 2,82%
solanaSOL/TRY
2.097,82 TL 5,04%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
67.983,45 TL 0,91%
cardanoADA/TRY
17,19 TL 0,13%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 2,75%

Paylaş

Terra’nın Stabilcoin’i Piyasa Değeri İlk Kez 15 Milyar Doları Aştı

terranin stabilcoini piyasa degeri ilk kez 15 milyar dolari asti

Fed’in dün açıklanan faiz kararı sonrası kripto para piyasasında hareketlilik yaşanıyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, TerraUSD (UST) stabilcoinin piyasa değeri ilk kez 15 milyar doları aştı.

Terra’nın Stabilcoin’i Piyasa Değeri İle Dogecoin’i Geride Bırakabilir

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre; TerraUSD (UST) stabilcoinin piyasa değeri ilk kez 15 milyar doları aşmış durumda. Bunun birlikte uzun süredir beklenen fiyat hareketinden sonra 13. sırada kalan meme kripto para birimi Dogecoin’i (DOGE) geride bırakmaya yakın olarak görünüyor.

terranin stabilcoini piyasa degeri ilk kez 15 milyar dolari asti 2

Genel olarak Terra (LUNA), yazım itibariyle 88.77 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bunun yanında Terra (LUNA) 9 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 103.88 dolara ulaştıktan sonra aynı yükselişi devam ettiremedi.

Terra, bakıldığı zaman 2021’in ikinci yarısında büyük bir büyüme kaydetmişti. Bu büyüme ile Terra önde gelen kripto projelerinden biri haline gelmeyi başardı diyebiliriz.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Luna Foundation Guard (LFG), “dış teminat” satın almak için kullanılacak yaklaşık 372 milyon TerraUSD (UST) basmak için şu anda 365 milyon dolar değerinde olan 4 milyon Terra (LUNA) yakmayı planladığını açıklamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala