Taiyi Group, Metaverse Planları için Huoxun’u Satın Aldı

Taiyi Group Metaverse Planlari için Huoxunu Satin Aldi

Çin kripto paraları yasaklamış olabilir ancak bu diğer Blockchain teknolojilerini yasakladığı anlamına gelmiyor. Öyle ki Çin son dönemde metaverse odaklı çalışmalarını hızlandırdı. Çinli şirketler, dikkatlerini giderek daha fazla metaverse alanını geliştirmeye odaklanıyor. Yukarıdan aşağıya devlet kontrolüne olasa da şirketler hem donanım hem de yazılıma büyük yatırımlar yapıyorlar. Taiyi Group da Huobi‘nin Huoxun adlı iletişim aracını satın alarak bu yatırımlara bir yenisini daha ekledi.

Taiyi Group, Metaverse Planları için Huoxun'u Satın Aldı

Taiyi Group, Huobi’nin Huoxun Kolunu Metaverse Planları için Satın Aldı

Taiyi Group, Huobi Group’un sosyal ürünü Huoxin’in satın alımının resmi olarak tamamlandığını duyurdu ve Huoxin’i, Çin yuanını daha da teşvik eden ve Metaverse’e odaklanan dünyanın ilk sosyal platformu haline getirmeyi planlıyor.

Taiyi Group, Blockchain teknolojisi araştırma ve geliştirme ve metaverse endüstrisinin uygulanmasına odaklanan kapsamlı bir teknoloji grubu olarak son dönemde aktif çalışmalar yürütüyor.

Bu son satın alımla birlikte Huoxin, şirketin metaverse optimizasyonunu tamamlamak ve ürün işlevlerini yükseltmekle görevlendirilecek.

İlk olarak 2018’de Huobi tarafından başlatılan anlık mesajlaşma ve sosyal platformu Huoxun’un her yıl Ar-Ge ve operasyonlara 100 milyon yuan’ın üzerinde yatırım yaptığı belirtiliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.390,32 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
38.290,49 TL 0,32%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.277,99 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,73%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,28%
staked-etherSTETH/TRY
38.278,60 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
427,53 TL 3,07%
Bağlantıyı kopyala