Shopify, Satıcılar için NFT Özelliğini Duyurdu

shopify saticilar icin nft ozelligini duyurdu

Dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan Shopify, platformdaki mağaza sahiplerinin NFT’ler aracılığıyla müşterileriyle bağ kurmasını sağlayacak. Haber, New York’ta düzenlenen ve NFT dünyasının katılım gösterdiği NFT.NYC konferansından geldi.

Shopify’dan Satıcılar için NFT Özelliği

E-ticaret platformu Shopify‘da mağaza sahibi olan satıcılar, artık sahip oldukları NFT’leri doğrulamak için kripto cüzdanlarını platformdaki mağazalara bağlayabilecekler. Bu aktivasyon ile birlikte kullanıcılar, bazı indirimlere, satış öncesi avantajlara ve özel içeriklere erişebilecek.

Aslında Shopify bu özelliği beta olarak test ediyordu. Fakat son yapılan duyuruyla birlikte tüm satıcılar için kullanılabilir hale geldi.

NFT.NYC dijital varlık konferansında girişimciler, NFT sanatçıları, tasarımcılar ve işletmeler moda, e-ticaret ve NFT’leri masaya yatırmak için bir araya gelmişti.

Dün de benzer bir şekilde MoonPay‘in NFT hizmeti başlattığını duyurmuştuk. Hypermint isimli hizmet, markaların aynı anda 100 milyona kadar NFT basmasına olanak tanıyor. Söz konusu bu yeni hizmet, içerik oluşturucuların ve markaların kendi platformlarında bir simgeye resim, müzik, video veya diğer meta verileri eklemesine olanak tanıyacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.619,85 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
17.607,85 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
3.626,83 TL 0,73%
binance-usdBUSD/TRY
16,81 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
5,32 TL 1,46%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,47%
solanaSOL/TRY
549,10 TL 0,20%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,20%
Bağlantıyı kopyala