Seul Hükümetinden Metaverse Adımı

seul hukumetinden metaverse adimi

Son yılların popüler konularından birisi olan metaverse, dünya genelinde hızla benimsenmeye devam ediliyor. Seul Belediye Başkanı tarafından yapılan açıklamada, şehrin metaverse projesinin halka açıldı.

Seul Şehrin Metaverse Projesini Halka Açtı

Güney Kore’de Blockchain tabanlı teknolojiler yaygınlaşmaya devam ediyor. Güney Kore’nin başkenti olan Seul, metaverse projesini başlattı. Seul Büyükşehir Hükümeti tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların şehir hizmetlerine sanal bir ortamda erişmesine imkân tanıyan Metaverse Seoul projesini duyuruldu.

seul hukumetinden metaverse adimi 2

Yapılan açıklamaya göre Seul Belediye Başkanı Oh Se-hoon, projenin beta testi sonrasında Metaverse Seoul’ün ilk aşamasının başlatıldığını açıkladı. Açıklamada, çevrimiçi ortam, başkentin “vatandaşları için bir iletişim yeri” olarak hizmet gösterecek. Yeni proje ile birlikte, Seul’ün pek çok cazibe merkezini sanal olarak ziyaret edilebilecek, resmî belgelere erişilebilecek ve vatandaşların belediye ile ilgili soruları yanıtlanabilecek.

Metaverse Seoul projesinin ilk aşaması 2 milyar won yani yaklaşık 1.6 milyon dolara mal oldu. Projenin ikinci aşamasında ise Metaverse Seoul’de şehir ofislerine şahsen gidip gelmekte sorun yaşayan yaşlı vatandaşlar için hizmetler daha erişilebilir hale getirilecek. Verilere göre 2022 yılı itibariyle Güney Kore nüfusunun yüzde 17’si 65 yaşın üzerinde.

Son ölçümlere göre 52 milyonun üzerinde nüfusu bulunan ve dünyanın en yüksek internet bağlantı hızlarından birisine sahip olan Güney Kore, bu son proje ile birlikte Blockchain tabanlı teknolojilere öncülük etmeye devam ediyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.548,48 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
30.377,57 TL 2,36%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.997,71 TL 4,34%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,71%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,85%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,41%
Bağlantıyı kopyala