bitcoinBTC/TRY
752.266,47 TL 0,96%
ethereumETH/TRY
45.030,24 TL 1,83%
tetherUSDT/TRY
27,49 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.815,04 TL 1,65%
xrpXRP/TRY
14,46 TL 3,33%
usd-coinUSDC/TRY
27,47 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
45.023,65 TL 1,77%
solanaSOL/TRY
629,82 TL 4,63%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 2,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 2,04%

Paylaş

Ripple’dan yeni SEC açıklaması geldi

rippledan yeni sec aciklamasi geldi

Blockchain şirketi Ripple, geçtiğimiz hata Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı önemli bir zafer kazanmıştı. Ripple’ın bu zaferi sonrasında şirketin CEO’su Brad Garlinghouse açıklama yaptı.

Ripple CEO’suna Göre SEC, Temyiz Başvurusu İçin Yıllarca Bekliyor Olabilir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılacak bir temyiz başvurusu, Yargıç Torres’in XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı yönündeki kararını pekiştirecek. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs’e karşı açtığı davada kararı temyiz etme şansına sahip olmadan önce uzun bir süreçle karşı karşıya kalacağını düşünüyor.

13 Temmuz’da ABD bölge mahkemesi Yargıcı Analisa Torres, SEC tarafından 2020 yılında açılan bir davada kısmen Ripple lehine karar vererek XRP’nin menkul kıymet olmadığına hükmetti. Ancak Torres, Howey testinde belirlenen koşulları karşıladığı için XRP’nin kurumsal yatırımcılara satıldığında bir menkul kıymet olduğuna da karar verdi.

Konu hakkında açıklama yapan Garlinghouse, kurumsal satış kararını davanın “en küçük parçası” olarak değerlendirdi. Garlinghouse, SEC’in perakende satış kararına karşı temyiz başvurusunda bulunması halinde, bunun Torres’in aldığı kararı daha da sağlamlaştıracağına inanıyor. Ancak Garlinghouse, SEC’in temyiz başvurusunda bulunmasının bir süre daha sürebileceğine inanıyor. Garlinghouse konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Bir hukuk meselesi olarak, şu anda ülkenin yasası XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı yönündedir. SEC’in temyize gitmesi için bir fırsat doğana kadar, ki bu yıllar alabilir, açıkçası biz çok iyimseriz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala