bitcoinBTC/TRY
738.558,06 TL 2,65%
ethereumETH/TRY
45.125,96 TL 3,34%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.876,81 TL 1,52%
xrpXRP/TRY
13,89 TL 1,54%
usd-coinUSDC/TRY
27,34 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
45.116,67 TL 3,36%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,57%
solanaSOL/TRY
542,66 TL 4,23%

Paylaş

SEC’ten halka arz savunması: Coinbase’e güvence verilmedi

SECten halka arz savunmasi Coinbasee guvence verilmedi

ABD’de SEC-Coinbase ön duruşmasının ayrıntıları belli oldu. Mahkeme belgelerine göre SEC, Coinbase’in Nisan 2021’de halka açılmasına yeşil ışık yakarken, iş yapısını onaylamadığını ileri sürdü. SEC, halka arz onayının yasaları ihlal ederek faaliyet gösterip göstermeyeceği anlamına gelmediğini savundu.

SECten halka arz savunmasi Coinbasee guvence verilmedi2

SEC: Halka arz onayı ‘kutsama’ anlamına gelmiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), mahkemede bir şirketin halka açılmasının kurumu kutsayan bir anlama gelmediğini belirtti. Halka arz onayının işletmenin mevzuata uygun olduğuna dair doğrulama sağlamadığını savundu. SEC dava avukatı Peter Mancuso, SEC’in belirli varlıkların daha sonra menkul kıymet olarak bulunmayacağı konusunda Coinbase‘e güvence vermediğini vurguladı.

SEC avukatından hakime yanıt

ABD bölge hakimi Katherine Polk Failia ise “Komisyonun Coinbase‘in ne yaptığına dair inceleme yaptığını ve ‘bunu gerçekten yapmamalısınız’ diyeceğini düşünürdüm” ifadelerini kullandı. Mancuso, buna cevaben mahkemede SEC’in S-1 başvurularında şirket açıklamalarını onaylamaya odaklandığı argümanını yineledi.

SEC, başlangıçta Coinbase’i 2019’a kadar uzanan kayıt dışı menkul kıymet teklifleri iddiasıyla suçlamıştı. Coinbase ise iddiaları reddederek halka arz başvurunda kapsamlı açıklamalar yaptığı bildirmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala