Ripple, SEC Davasında Savunmasını Güçlendiriyor

Abone Ol:google-news
0
16/03/2021

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belge talep etti.

Ripple şirketinin yöneticileri olan Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın avukatları, Yargıç Analisa Torres’tan SEC’in Ripple aleyhine açtığı davaya ilişkin olarak Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeler oluşturmaya zorlamasını istedi. Blokzinciri devi, SEC’nin menkul kıymet olarak tanımlamadığı en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum hakkında belgeler sunmasını talep etti.

Bilindiği gibi, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olmadığı iddia ediliyor. Ancak XRP, merkezi yapısı nedeniyle sıkça eleştiriliyor. SEC ise, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin dava ile bir ilgilisini olmadığını iddia ediyor.

Ripple: SEC Kanıtları Saklıyor

Ripple ayrıca, kurumun borsalara XRP’nin bir menkul kıymet olmadığının söylendiğini belirterek kanıtları saklamakla suçladı:

“Bugüne kadar toplanan bilgilere dayanarak, SEC’e, sofistike piyasa katılımcıları tarafından XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı ve bu pozisyon hakkında geri bildirim istediği, ancak Aralık 2020’de bu davadaki iddialarını sunana kadar aksine bir kamuoyu açıklaması sunmadığı açık. Bu gerçekler hakkında öğrenilecek her şeyi öğrenmek (ister iç ister dış iletişim yoluyla olsun) savunma ile ilgilidir ve Mahkemenin dava için kritik olan birkaç konuyu anlamasının merkezinde olacaktır.”

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 338.775,43 TL 3,29%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.507,55 TL 0,33%
tether
Tether (USDT) 8,56 TL 0,36%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.675,82 TL 0,69%
cardano
Cardano (ADA) 10,97 TL 0,08%
xrp
XRP (XRP) 6,05 TL 9,19%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,77 TL 1,25%
polkadot
Polkadot (DOT) 122,64 TL 1,06%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,54 TL 0,21%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap