bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,838.98 0.02%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.81 1.91%
bnb
BNB (BNB) $ 622.24 2.99%
solana
Solana (SOL) $ 173.20 1.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.61024 1.10%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.581447 1.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.197449 1.85%

Ripple Ortağı MoneyGram’e Dava Açıldı

ripple ortagi moneygrame dava acildi 1

Bir hukuk şirketi, XRP’nin kullanımına yönelik yanıltıcı beyanlarda bulunduğu gerekçesiyle Ripple’ın ortağı MoneyGram’e dava açtı.

Üst düzey hukuk şirketlerinden biri olan Rosen Hukuk Bürosu’ndaki hukuk ekibi, Ripple ile ortaklığı ve şirketin ODL ve XRP kullanımı hakkındaki yanıltıcı ifadeleri nedeniyle MoneyGram’e karşı toplu bir dava açtı.

Basın bülteninde, şirketin yatırımcıları adına MoneyGram aleyhine dava açtığı ve toplu davanın devam ettiği dönemde herhangi bir hisse satın alırlarsa tazminat alabilecekleri ifadeleri yer alıyor.

Dava ise, MoneyGram’in Ripple’ın ODL koridorunu ve Ripple’ın XRP varlığını küresel para transferi yapmak için kullandığı şeklindeki yanıltıcı ifadeler nedeniyle açıldı.

Avukatlar ayrıca MoneyGram’ın yatırımcılarına XRP’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıtsız bir menkul kıymet olarak tanımlandığını açıklamadığını belirtti. Onlara göre, MoneyGram bunu yaptığı takdirde Ripple’dan aldığı fondaki aslan payı kaybedecekti.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz Aralık ayında Ripple’a ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıtsız menkul kıymet olarak nitelendirilen XRP’nin satışları nedeniyle dava açılmıştı. Davanın ardından birçok platform, XRP işlemlerini durdurur veya askıya alırken, XRP de önemli ölçüde değer kaybetmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala