Ripple Güneş Enerjisi Projelerini Destekleyecek

ripple güneş enerjisi

Ripple, ABD genelinde güneş enerjisi işletmelerini finanse ederek, kripto varlık endüstrisini daha yeşil hale getirmeyi amaçlıyor. Ripple, kripto endüstrisinin karbon ayak izini azaltmak İçin Güneş Enerjisi Projelerini destekleyecek.

Blockchain şirketi Ripple, Lincoln merkezli finansal hizmetler şirketi olan Nelnet ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık çerçevesinde, Amerikan güneş enerjisi projelerine fon sağlamak için şirketin yenilenebilir enerji iş bölümüne 44 milyon dolar ortaklaşa yatırım yapacak.

Ayrıca Ripple’ın sosyal etki başkanı Ken Weber, endüstrinin karbon ayak izini küçültmenin temel önceliklerden biri olması gerektiğini söylüyor:

Temiz bir enerji geleceğini garanti etmek, yalnızca gelecekteki ekonomik büyümeyi sağlamak için değil, aynı zamanda daha sürdürülebilir bir dünya sağlamak için her sektörde büyük bir önceliktir. Kripto para birimlerinin ve blok zincirinin benimsenmesi büyümeye devam ederken, teknolojinin gelecekteki finansal sistemlerimizi destekleyeceği açıktır.

ripple kripto para endustrisini yesil hale getirmeyi hedefliyor 2

Ripple Güneş Enerjisi Girişimlerini Finanse Edecek

Ripple tarafından finanse edilen projelerin 1,5 milyon biyometrik tondan fazla CO2 sera emisyonunu dengelemesi bekleniyor. Nelnet aynı zamanda büyük ölçüde öğrenci kredisi endüstrisine bağlı olan işini daha da çeşitlendirmek için Haziran 2020’de iş geliştiricilere hizmet sunmaya başladı. Güneş enerjisi girişimlerini 2018’de finanse etmeye başladı.

Ripple ayrıca, uzayda iklim konusunda en bilinçli şirketlerden biri oldu. Nisan ayı başlarında Consensys ve CoinShares ile birlikte Kripto İklim Anlaşmasının bir parçası olmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 517.291,54 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.443,33 TL 0,74%
tether
Tether (USDT) 9,07 TL 0,35%
cardano
Cardano (ADA) 19,03 TL 5,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.654,69 TL 2,56%
xrp
XRP (XRP) 9,87 TL 5,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,02 TL 4,75%
polkadot
Polkadot (DOT) 300,09 TL 5,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,22%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 3,86%
Copy link
Powered by Social Snap