Ripple, Bitstamp Hisselerini Satın Aldı

Ripple Bitstamp Hisselerini Satin Aldi

SEC ile davasının bu yıl sonuçlanması beklenen Ripple, satın almalarına yenisini ekledi. Geçen hafta kripto saklama şirketi Metaco’yu bünyesine katan Ripple’ın Bitstamp hisselerini aldığı belirtildi. Ripple’ın yatırım şirketi Pantera Capital’e sahip olan hisseleri aldığı kaydedildi.

Ripple Bitstamp Hisselerini Satin Aldi4

Ripple’dan Bitstamp Hamlesi

XRP ihraççısı önde gelen kripto şirketi Ripple, Metaco‘nun ardından Bitstamp hisselerini satın aldı. Şirketin son hamlesi, büyüme ve genişleme adımlarının devam edeceğinin sinyalini verdi. Ripple’ın Bitstamp hamlesi, kripto finansal hizmetler şirketi Galaxy Digital’in son 3 aylık raporunda ortaya çıktı. Rapora göre Galaxy Digital, Pantera’ya Bitstamp hisselerini yılın ilk çeyreğinde Ripple’a satmasını tavsiye etti.

WrathofKahneman isimli bir Twitter hesabının paylaştığı bilgilere göre Ripple‘ın Bitstamp hamlesi bir satın alma olarak nitelendirilmiyor. Satışın kesin nedeni de belirsizliğini koruyor. Pantera, 2013 yılında Bitstamp borsasına 10 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Ripple’ın Likidite Merkezi (LH) ya da Talebe Bağlı Likidite (ODL) planları doğrultusunda adım atmış olabileceği belirtildi. Bitstamp, ocak ayında EUR desteği ile XRP Ledger’daki hizmetlerini genişletmişti.

Şirket, geçen hafta İsviçre merkezli kripto saklama şirketi Metaco’yu 250 milyon dolara satın almıştı. Şirket, müşterilerin fonlarını platformda tutmalarına izin vermeyi planladığını açıklamıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, genişleme planı çerçevesinde 1 milyar dolara kadar rezervi olduğunu açıklamıştı. Şirket, ayrıca bir CBDC platformu başlatmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.911,19 TL 2,23%
ethereumETH/TRY
36.043,99 TL 2,13%
tetherUSDT/TRY
19,86 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.128,34 TL 1,69%
usd-coinUSDC/TRY
19,86 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
9,07 TL 1,01%
cardanoADA/TRY
7,26 TL 1,50%
staked-etherSTETH/TRY
36.037,84 TL 2,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 2,94%
matic-networkMATIC/TRY
17,21 TL 1,68%
Bağlantıyı kopyala