Ripple-SEC Geriliminde Konuşulan ‘Hinman’ Olasılıkları

Ripple SEC Davasinda Konusulan Hinman Olasiliklari

2 yıldır süren RippleSEC davasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Hinman belgelerine ilişkin başvurusu dün reddedilmişti. Hukukçu James Filan, Hinman belgelerinin 6 Haziran’da kamuyouna açıklanabileceğini bildirdi. Belgelerin kamuya açıklanmaması için uzlaşmaya varılacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Ripple 361 Milyon Dolarlik XRP Satti

Ripple-SEC Davası Gündemden Düşmüyor

RippleSEC davasında Hinman belgeleri gündemden düşmüyor. Mahkeme dün SEC‘in belgelerin gizli tutulmasına ilişkin başvurusunu reddetti. Söz konusu gelişme Ripple için bir zafer olarak yorumlandı. Mahkeme, belgelerin açılmasını kamu yararı olarak nitelendirdi.

Hukukçu ve eski federal savcı James K. Filan ise daha önceki bir mahkeme kararına atıfta bulunarak, Hinman konuşması belgelerinin 6 Haziran’a kadar kamuoyuna açıklanabileceğini belirtti. SEC‘in eski finans bölümü direktörü Hinman, Ethereum‘un bir menkul kıymet olmadığını söylemişti. Filan, mahkeme kararı çerçevesinde SEC’in belgeleri kamuya açıklaması için 21 günü olduğunu belirtti.

Diğer yandan SEC‘in temyize gideceği de tahminler arasında yer alıyor. Hukuçu Jeremy Hogan, SEC’in karara itiraz etmek için yaklaşık 10 günü olduğunu belirtti. Ripple topluluğunda ise her iki tarafın kamuya açıklayamayacağı bilgiler nedeniyle uzlaşma arayışı içine gireceği konuşuluyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, düzeltilmemiş Hinman e-postalarının yakında kamuya açıklanmasını istediklerini belirtmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
562.627,01 TL 1,45%
ethereumETH/TRY
38.809,51 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
20,64 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.332,39 TL 1,34%
usd-coinUSDC/TRY
20,64 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
10,65 TL 0,91%
cardanoADA/TRY
7,74 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
38.730,55 TL 1,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,55%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,61%
Bağlantıyı kopyala