Ripple, Metaco’yu 250 Milyon Dolara Satın Aldı

SEC Davasinin Ripplea Maliyeti Belli Oldu2

Son dönemde birçok şirket çalışmalarını bir adım öteye taşımak için satın alma işlemlerini hızlandırdı. Son olarak ABD’li kripto şirketi Ripple de İsviçre merkezli kripto saklama şirketi Metaco’yu 250 milyon dolara satın aldı.

Ripple, Metaco’yu Satın Aldı

Ripple son zamanlarda yaptığı çalışmalar ile adını sıkça söyletirken bu kez bir satın alma işlemi ile gündemde. Ripple, İsviçre merkezli kripto saklama şirketi Metaco’yu ilk büyük satın alımıyla 250 milyon dolara satın aldığını açıkladı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Metaco’nun dijital varlık saklama alanındaki geçmiş performansını övdü. Ripple Başkanı Monica Long, müşterilerin kriptolarını platformunda tutmalarına izin verme konusunda şirketin planlarını açıkladı.  

ripple metacoyu 250 milyon dolara satin aldier

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kurumsal yatırımcılardan kripto saklama hizmetlerine yönelik talebin artmasını beklediğini söyledi. Ayrıca Garlinghouse konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Ripple’ın halihazırda büyüyen ürün çözümlerine eklemek, benimsemenin tüm aşamalarında gerçek dünya kullanım durumları için kripto ve blok zinciri kullanmak isteyen müşterileri desteklemeye devam edebileceğimiz anlamına geliyor.

Satın almanın detaylarına bakacak olursak Ripple, 250 milyon dolarlık satın almanın yarısından fazlasının nakit olarak, geri kalanının ise öz sermaye olarak ödendiğini söyledi. Bunun yanında Metaco Kurucusu ve CEO’su Adrien Treccani, Ripple’a katılmaktan memnun olduğunu ve satın almanın Metaco’nun pazarda büyümesini sağlayacağını söyledi. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
544.528,78 TL 2,39%
ethereumETH/TRY
37.565,78 TL 2,03%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.168,99 TL 1,89%
usd-coinUSDC/TRY
20,17 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,22 TL 2,96%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 1,12%
staked-etherSTETH/TRY
37.556,71 TL 1,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,24%
matic-networkMATIC/TRY
17,82 TL 1,32%
Bağlantıyı kopyala