NFT Sektöründe Neler Yaşandı? (11-18 Mart)

NFT Satisinda Ethereum ve Solana Dusuyor1

NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Ethereum ve Solana’da NFT Satışları Sert Düştü

Ethereum ve Solana ağındaki NFT satışlarında düşüş yaşandı. Forkast raporuna göre blockchain platformlarında NFT satışlarında olumsuz eğilim sergilendi. Üçüncü en büyük NFT ağı olan Polygon ise NFT satışları konusunda artış yaşadı.

Çin Parlamento Üyesinden NFT Çağrısı

Çin Parlamento üyesi Feng Qiya, ülkedeki NFT düzenlemesi için düğmeye bastı. Çin merkezli bir haber kuruluşu olan STCN’ye açıklamalar yapan Feng Qiya, gerçekleştirilecek olan müzakerelerin, ülkedeki NFT eserleri için geniş kapsamlı sonuçlara katkı sağlayacağını belirtti.

Meta’dan Beklenmedik NFT Kararı

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, geçtiğimiz aylarda pek çok kullanıcıyı heyecanlandıran NFT kararını açıklamıştı. Meta o dönem yaptığı açıklamada, Facebook ve Instagram için NFT adımı attığını duyurmuştu. Yapılan son açıklamaya göre Meta, Facebook ve Instagram için NFT planlarını askıya aldı.

Square Enix, İlk NFT Koleksiyonunu Duyurdu

Blockchain oyunlarına ve NFT’lere olan desteğiyle bilinen dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Square Enix, NFT koleksiyonu Symbiogenesis hakkında yeni bir duyuru yaptı. Square Enix tarafından yapılan açıklamada, Symbiogenesis NFT koleksiyonunun 10.000 parçadan oluşacağı belirtildi. Square Enix, yeni NFT koleksiyonu hakkında bir fragman yayımladı.

Silicon Valley Bank Çöküşünün Etkisi NFT Projelerini Teğet Geçti

Son yıllarda popülerliğini giderek artıran NFT’ler, geçtiğimiz yaşanan kripto para birimlerindeki düşüşten olumsuz etkilenmişti. 2023 yılına iyi bir başlangıç yapan NFT’lerin bu sefer Silicon Valley Bank’ın kapatılmasıyla başlayan süreçten etkilenip etkilenmeyeceği merak ediliyordu. Yayımlanan bir rapor Silicon Valley Bank’ın çöküşünün NFT projelerine etkilerini gözler önüne serdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.454,92 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.467,09 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,24 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.499,98 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.465,56 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
22,00 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala