bitcoinBTC/TRY
739.989,33 TL 0,49%
ethereumETH/TRY
45.946,28 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.914,10 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
14,21 TL 3,14%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
46.002,75 TL 0,82%
cardanoADA/TRY
6,96 TL 1,40%
solanaSOL/TRY
583,35 TL 5,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,43%

Paylaş

Kripto Dünyasında Haftanın Yükselenleri

Kripto Dünyasinda Haftanin Yükselenleri

Kripto para sektöründe oldukça aktif bir haftayı daha geride bırakıyoruz. Bir taraftan yeni düzenleme açıklamaları, diğer taraftan iflas açıklayan şirketler derken sektör olarak oldukça kritik bir döneme girdik. Bu noktada lider kripto Bitcoin‘in (BTC) yeniden 23.000 doların üzerine çıkması ile birlikte altcoin’lerde de önemli bir artış gördük. Bu artıştan en çok etkilenenler ise yatırımcısının yüzünü güldürdü. Gelin kripto dünyasında haftanın yükselenleri hangisi inceleyelim. Öncelikle:

Haftanın Yıldızı: Ethereum Classic (ETC)

ETC

Ethereum Classic (ETC) bu hafta oldukça hızlı bir yükseliş yaşadı. Özellikle 14.76 dolardan 27.64 dolara kadar çıkan ETC, yüzde 78’lik bir atışla yatırımcısının yüzünü güldürdü.

BTG

Bitcoin Gold (BTG): Yüzde 44 Artış

Kripto paralar arasında her ne kadar çok sık gündeme gelmese de yaşadığı artışlarla birlikte yatırımcıları kendisine çekmiş durumda. Özellikle Cuma günü yaşadığı anlık atış sonrası dikkatleri üzerine çeken BTG, 17.58 dolarlık fiyatını hızlı bir şekilde 25 dolar bandına kadar çıkarmayı başardı.

APE

ApeCoin (APE): Yüzde 40 Artış

ApeCoin (APE) arkasındaki geliştirici ekip Yuga Labs’in yeni metavese projesi OtherSide’ın başarısı ile birlikte yükselişini sürdürüyor. Özellikle son dönemde düzenlediği etkinliklerle topluluklar tarafından da güzel tepkiler alan proje, yerel token fiyatına da oldukça etki etmiş durumda.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala