Kripto Cüzdan Uygulaması ZenGo, ClearSign Özelliğini Tanıttı

kripto cuzdan uygulamasi zengo clearsign ozelligini tanitti

Kripto cüzdan sağlayıcısı ZenGo, kullanıcıları kötü niyetli akıllı sözleşmelerden korumak için ClearSign isimli yeni özelliğini duyurdu. ClearSign sayesinde kullanıcıların NFT‘lerini ve diğer kripto varlıklarını kaybetme riskinin azaltılacağı söyleniyor.

ZenGo, Kullanıcıları ClearSign ile Koruyacak

ZenGo, yeni güvenlik özelliği ClearSign ile kullanıcıları tehlikelerden korumak istiyor. NFT dünyası zaman zaman kötü niyetli aktörlerin saldırılarıyla karşı karşıya kalabiliyor. ZenGo da buna karşı yeni bir önlem alıyor.

The Block‘un haberine göre yeni özellik, kullanıcılara imzaladıkları işlemlerin ayrıntılarını anlaşılması kolay bir şekilde anlatarak çalışıyor. ClearSign, güvenilir olmayan Dapp’lerden gelen istenmeyen eylemleri engelleyen bir güvenlik duvarı görevi de görecek. Söz konusu güvenlik duvarı kullanıcıları şüpheli akıllı sözleşmelere karşı da uyaracak. Ayrıca e özel anahtarları veya çekirdek ifadeleri açığa çıkaracak işlemlerin imzalanmasını engelleyecek.

kripto cuzdan uygulamasi zengo clearsign ozelligini tanitti 2

ZenGo, ClearSign entegrasyonu için Discord botu Collab.Land ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu arada birçok projenin dijital varlıklarının sahibi olduğunu doğrulamak için Collab.Land’i kullandığını da söyleyelim.

ClearSign ile ilgili son bir bilgi verecek olursak,

Özellik, hem iOS hem de Android’da mevcut olacak. ZenGo, önümüzdeki haftalarda diğer Dapp entegrasyonlarının da ekleneceğini belirtti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
331.697,12 TL 1,27%
ethereumETH/TRY
18.775,79 TL 3,25%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
16,76 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.812,05 TL 3,49%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,28%
xrpXRP/TRY
5,43 TL 0,60%
cardanoADA/TRY
7,70 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
585,31 TL 3,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala