bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,980.95 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,128.94 1.07%
bnb
BNB (BNB) $ 581.25 0.35%
solana
Solana (SOL) $ 173.61 0.46%
xrp
XRP (XRP) $ 0.523013 0.05%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.480574 0.20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.155087 0.42%

Apple’a kripto teknolojisini engellediği için dava

apple wwdc 2023 etkinligine vr uzmanlarini davet ediyor

Küresel teknoloji devi Apple’a ödemeler pazarında rekabete aykırı davrandığı iddiasıyla dava açıldı. Tüketiciler, teknoloji devinin cihazlarındaki eşler arası ödeme seçeneklerini sınırlamadığını iddia etti. iOS ödeme uygulamalarından kripto teknolojisini engellendiği ifade edildi.

ABD’nin Kaliforniya bölge mahkemesinde açılan davada, Apple’ın PayPal’ın Venmo’su ve Block’un Cash App’i ile rekabete aykırı anlaşmalar yaptığı belirtildi. Anlaşmalar kapsamında kripto teknolojisinin kullanımının kısıtlandığı kaydedildi. Böylece kullanıcıların hızla yükselen fiyatları ödemeye zorlandığı aktarıldı.

Davacılar, Apple’ın anlaşmalar ve kripto teknolojisinin engellenmesi ile rekabete aykırı davrandığını savundu. Apple’ın iPhone ve iPad’lerdeki uygulamalar üzerinde sınırsız kontrol uyguladığı ifade edildi. Şirketin teknoloji ve sözleşmeye dayalı kısıtlamalar uyguladığına dikkat çekildi. Davada, yeni piyasaya sürülecek iOS P2P ödeme uygulamalarında da kriptoyu engellemeye zorlayabileceği iddia edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala