bitcoinBTC/TRY
717.452,95 TL 2,03%
ethereumETH/TRY
42.835,82 TL 2,24%
tetherUSDT/TRY
27,00 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.683,14 TL 2,07%
xrpXRP/TRY
13,66 TL 2,30%
usd-coinUSDC/TRY
27,03 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
42.762,57 TL 2,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 2,29%
cardanoADA/TRY
6,61 TL 3,04%
the-open-networkTON/TRY
62,97 TL 3,22%

Paylaş

JPMorgan: Çin’in Metaverse Pazarı 100 Milyar Doların Üzerine Çıkabilir

jpmorgan cinin metaverse pazari 100 milyar dolarin uzerine cikabilir

Metaverse evreni tüm hızıyla gelişimini sürdürürken Çin başta olmak üzere birçok ülke bu alanda çalışmalar yürütmeye devam ediyor. ABD merkezli en büyük finans kuruluşlarından birisi olan JPMorgan, Çin’in metaverse pazarının 100 milyar doların üzerine çıkabileceğini aktardı.

JPMorgan’a Göre, Çin’in Metaverse Pazarı Büyüyecek

JPMorgan’dan analistler, Çin’de metaverse oyun pazarının patlayabileceğini ifade ediyor. JPMorgan analistleri, Çin’de kripto mevzuatının getirdiği mevcut sınırlamalara rağmen, sektörde büyük bir patlama olasılığı olduğunu belirtiyor.

jpmorgan cinin metaverse pazari 100 milyar dolarin uzerine cikabilir

Konuya ilişkin yayımlanan raporda şu ifadeler belirtiliyor:

Son 5-10 yılda mobil internet ve yapay zekanın gelişimi, bir şirketin teknoloji ekosisteminin bölümündeki rekabet avantajının, hissedarlar için uzun vadeli değer yaratmayı belirlemede, şirketin ekosistemin hangi bölümünde faaliyet gösterdiğinden daha önemli olduğunu göstermektedir.

Birçok geleneksel oyun şirketinin şimdiden girmeye çalıştığı metaverse oyun pazarının değerinin neredeyse üç katına çıkarak 44 milyar dolardan 131 milyar dolara büyüyeceği bildiriliyor.

Rapora göre, işletmeler ve hizmetler Çin’deki metaverse pazarının büyümesinin büyük bir parçası olacak. Metaverse ile ilgili fiziksel aktivitelerin dijitalleştirilmesi daha da fazla olacak.

Son olarak yayımlanan bir rapora göre 2030 yılına geldiğimizde metaverse’ün 679 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bekleniyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala