bitcoinBTC/TRY
1.269.103,07 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
68.239,46 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 3,09%
xrpXRP/TRY
19,72 TL 5,67%
solanaSOL/TRY
2.196,17 TL 5,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.225,28 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
18,06 TL 25,40%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 5,04%

Paylaş

Google Aramalarında Shiba Inu’nun Popülaritesi Düşüyor

google aramalarinda shiba inunun popularitesi dusuyor

Kripto paralar arasında en popüler varlıklar arasında olan Shiba Inu (SHIB) popülaritesini kaybediyor gibi gözüküyor. Öyle ki 2021’deki ani bir artışın ardından, Google aramalarında “Shiba Inu token satın al” anahtar kelimesine olan ilginin son 90 gün içinde önemli ölçüde düştüğünü görülüyor.

29 Ekim 2021’de Shiba Inu’nun (SHIB) 100’lük bir zirveye ulaşmasından bu yana, anahtar kelimeye olan ilgi yüzde 92 düşerek 29 Ocak 2022 itibariyle Google Trends puanı 8’e düştü.

google aramalarinda shiba inunun popularitesi dusuyor

Google Aramalarında Shiba Inu’nun Popülaritesi Az Gelişmiş Ülkelerde Fazla

Google aramalarında metaverse, NFT ve Bitcoin liderlik etmeyi sürdürüyor. Son dönemde artan popülaritesi ile metaverse Google Trends puanında 70 almayı başarırken, NFT 82 puana sahip durumda. Diğer taraftan dikkat çeken bir diğer kısım ise ‘ Shiba Inu token satın al ‘ anahtar kelimesiyle en çok ilgilenen ilk 10 ülke arasında 100 puanla ilk sırada Nijerya‘nın yer alıyor olması. Sıralamada 70 puan ile Katar ikinci ve Kuzey Makedonya‘nın 67 puan ile üçüncü sırada yer aldığı görülüyor.

Google Trends puanının, belirtilen yer ve zaman için grafiğin zirvesine kıyasla çevrimiçi arama ilgisini gösterdiğini belirtelim. Belirtilen zaman ve yer için maksimum arama ilgisi 100 puan iken 0 puan ise ilgi olmadığını gösterir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala