FTX CEO’suna Göre, Bazı Kripto Borsaları Gizlice İflas Etti

ftx ceosuna gore bazi kripto borsalari gizlice iflas etti

Kripto para borsası FTX’in 30 yaşındaki milyarder kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), sorunlu kripto şirketleri olan BlockFi ve Voyager Digital’e sorunlarının çözümü için kredi sağlamıştı. Bankman-Fried ayrıca bazı kripto para borsalarının gizlice iflas ettiğini açıkladı.

SBF, Kripto Şirketlerine Yardım Etmeye Devam Edecek

FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kısa bir süre önce neredeyse iflasını açıklayacak olan Singapur merkezli Three Arrows Capital (3AC) için kredi sunmuştu. FTX ayrıca yine zor günler geçiren Voyager Digital ve BlockFi dahil olmak üzere pek çok kripto şirketlerine sorunlarının çözümü için krediler sağlamıştı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in bu kredilerini geri alıp almayacağı şimdilik belirsizliğini korurken SBF konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

İşleri istikrara kavuşturmak için yapılması gereken buysa, burada biraz kötü bir anlaşma yapmaya hazırız.

ftx ceosuna gore bazi kripto borsalari gizlice iflas etti 2

Geçtiğimiz günlerde FTX’in Robinhood’u satın aldığı iddia edilmiş ve daha sonrasında Sam Bankman-Fried bu iddiaları yalanlamıştı. Forbes haberine göre Sam Bankman-Fried, FTX’in hali hazırda yüzde 7.6 hissesinin olduğu Robinhood’u satın almış durumda. Yine Forbes haberine göre FTX CEO’su yaptığı açıklamada, FTX ile Robinhood birleşme görüşmelerini reddederken, yaşanan son olaylarla birlikte daha fazla kripto para borsasının zor durumda olacağını ve zaten gizlice iflas etmiş olan bazı üçüncü kademe kripto borsalarının olduğunu dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala