FTX CEO’su Robinhood Satın Alımı İddialarına Yanıt Verdi

ftx ceosu robinhood satin alimi iddialarina yanit verdi

Kripto para borsası FTX’in Robinhood satın almayı planladığı iddia edilmişti. FTX’in kurucu ortaklarından birisi olan ve şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried, Robinhood satın alımı hakkında açıklama yaptı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’den Robinhood Açıklaması

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz aylarda Robinhood üzerinden hisse satın almıştı. SBF’nin bu hamlesi ardından bugün Bloomberg’in haberine göre FTX’in Robinhood ile ilgilendiği iddia edilmişti. Konu hakkında, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından açıklama yapıldı. Sam Bankman-Fried, FTX’in Robinhood satın alımıyla ilgilenmediğini açıkladı. Sam Bankman-Fried, MarketWatch’a ilettiği bir e-postada şu ifadeleri kullandı:

Robinhood’un iş beklentileri ve onlarla ortak olabileceğimiz potansiyel yollar konusunda heyecanlıyız ve Vladimir Tenev (Robinhood CEO’su) ile ekibinin yaptığı işten her zaman etkilendim ancak FTX olarak Robinhood ile aktif bir birleşme ve satın alma görüşmemiz bulunmuyor.

ftx ceosu robinhood satin alimi iddialarina yanit verdi 2

Konu hakkında bilgisi olan kaynaklara atıfta bulunan Bloomberg, FTX’in Robinhood’u nasıl satın alacağı konusunda şirket içinde görüşmelerde bulunduğunu belirtmişti. Son olarak Sam Bankman-Fried, son zamanlarda zor günler geçiren BlockFi ve Voyager Digital için kredi sunmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala