Kripto Borsası FTX, Robinhood’u Satın Almayı Planlıyor

kripto borsasi ftx robinhoodu satin almayi planliyor

Sam Bankman – Fried’in kurucusu ve CEO’su olduğu kripto para borsası FTX, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerin ardından yeni adımlar atmaya devam ediyor. İddialara göre FTX, komisyonsuz borsa Robinhood’u satın alma planı üzerinde çalışıyor.

FTX, Robinhood İle İlgileniyor

Bloomberg haberine göre, kripto para borsası FTX, komisyonsuz borsa olan Robinhood’u satın almanın yolları üzerinde çalışıyor. Konu hakkında bilgisi olan bir kişi konunun halka açık olmadığı için kimliğinin açıklanmasını istemeyerek, FTX’in Robinhood ile ilgilendiğini doğrularken, bir başka kaynak ise Robinhood’un FTX’ten resmi bir girişiminin olmadığını söyledi. Bazı kaynaklar ise nihai bir kararın verilmediğini ve FTX’in bir satın alma anlaşması yapmamayı tercih edebileceğini belirtti.

kripto borsasi ftx robinhoodu satin almayi planliyor 2

Kripto para borsası FTX’in Robinhood’a olan ilgisi aslında yeni değil. Mayıs 2022’de FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD’nin en çok kullanılan komisyonsuz borsası Robinhood’dan hisse alımı gerçekleştirmişti. Sam Bankman – Fried, Robinhood üzerinden 56 milyon HOOD hissesi satın alımı gerçekleştirmişti. Sam Bankman – Fried tarafından yapılan bu satın alımla birlikte Robinhood üzerinden yüzde 7.6 hisse alımı yapmış ve o dönemde hisse satın alımı için 500 milyon dolarlık bir ödeme yapmıştı. Son olarak FTX’in Robinhood ile ilgilendiği haberleri üzerine Robinhood hisseleri yüzde 18’in üzerinde değer kazandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.355,76 TL 7,33%
ethereumETH/TRY
29.502,47 TL 10,64%
tetherUSDT/TRY
18,08 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,06 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.158,71 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 6,87%
solanaSOL/TRY
663,78 TL 4,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala