bitcoinBTC/TRY
1.091.478,50 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
59.356,98 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.590,27 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,46%
solanaSOL/TRY
1.714,58 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
59.283,16 TL 1,06%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 1,64%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,51%

Paylaş

Ethereum (ETH) Tasfiyeleri 145 Milyon Doları Aştı

Ethereum ETH Tasfiyeleri 145 Milyon Dolari Asti

Ethereum Blockchain ağı oldukça önemli bir güncellemeyi başarıyla tamamladı. Ancak bu yükseltme fiyat söz konusu olduğunda oldukça farklı bir yönde hareket etti. Öyle ki birçok kişi fiyatın düşeceğini düşünürken, sayısı azımsanamayacak bir kısım da yükseleceği yönünde işlem açtı. Ancak son verilere göre tasfiye olanların yüzde 78.38’i long işlemlerde gerçekleşti.

Ethereum (ETH) Tasfiyeleri 145 Milyon Doları Aştı

Ethereum (ETH) Tasfiyeleri Long Pozisyonlarına Vurdu

Ethereum Blockchain ağında yaşanan Merge yükselmesi, oldukça kritik bir yükseltme olduğundan yatırımcıları da kendisine çekti. Birçok marjın işlemin açıldığı Merge yükseltmesi öncesi fiyatlar oldukça durgun bir şekilde ilerledi. Ancak anlık yaşanan dalgalanmalar ile birlikte 145 milyon dolar tasfiye edildi. En fazla tasfiye ise 102 milyon dolar ile Okex‘te gerçekleşti. Okex’i 52.44 milyon dolar ile Binance takip etti.

Tasfiyelerin yaklaşık olarak yüzde 78.38’i long pozisyonlarda gerçekleşirken 84.550 yatırımcı varlıklarına veda etti.

Bununla birlikte CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, son 24 saatte yüzde 8.2 düşüşle şu anda 1.460 dolar civarında işlem görüyor. Lider kripto Bitcoin (BTC) ise 19.670 dolar seviyesinde seyrediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala