Ethereum Ağında Yarım Milyon Ethereum Yakıldı

ethereum aginda yarim milyon ethereum yakildi

Ethereum ağındaki EIP-1559 yükseltmesiyle birlikte ağa, ücret yakma mekanizması uygulandı. Bu uygulamayla birlikte Ethereum ağında, 500 binden fazla Ethereum yakıldı. Bu miktarın yaklaşık 1,7 milyar dolara eşit olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce de aynı miktarda fon, Ethereum madencileri tarafından alınmıştı.

Ethereum Ağında 500 Binden Fazla Ethereum Yakıldı

EtherChain verilerine göre, EIP-1559 yükseltmesiyle birlikte Ethereum ağında ücret yakma mekanizması devreye girdi. Ağda her gün artan sayıda işlem yapılıyor. Bununla birlikte de daha fazla coin yakılıyor. Bu da Ethereum’u dağıtılandan daha fazla yakılan deflasyonist bir varlık haline getiriyor.

Bu arada ağustos ayından bu yana, daha önceleri madencileri geçiş işlemleri için ödüllendirmek adına kullanılan madenci ücreti, temel ücret olarak değiştirildi. Şimdi madencilere ödül bahşiş olarak sunulurken, taban ücret yakılıyor.

Ağda bulunan coin sayısı, yakma mekanizmasıyla birlikte sürekli olarak azalıyor. Beklentiler, bunun ETH fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratacağı yönünde. Sürekli azalan arz ve hızla artan talep ile yatırımcılar, fiyat artışı beklerken, ellerindeki varlığı biriktirme eğiliminde.

ethereum aginda yarim milyon ethereum yakildi 2

Bu etkiyi ekim ayında yüzde 26’lık artışla birlikte görmüştük. Yapılan yükseltmeden sonra Ethereum fiyatı yüzde 20’den fazla arttı. Fakat sonrasında yaklaşık yüzde 30 geriledi.

Haberin yazıldığı sırada, CoinMarketCap verilerine göre, Ethereum 3.608 dolardan işlem geliyor. Fiyat, son 24 saatte yüzde 0,74 artış yaşadı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 508.494,28 TL 2,78%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.401,33 TL 1,00%
cardano
Cardano (ADA) 20,09 TL 1,12%
tether
Tether (USDT) 8,97 TL 0,01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.796,98 TL 0,72%
xrp
XRP (XRP) 10,50 TL 2,14%
solana
Solana (SOL) 1.373,36 TL 2,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 321,68 TL 0,02%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,97 TL 0,53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,14 TL 3,50%
Copy link
Powered by Social Snap