EOS’un Şirketi Block One, Kripto Para Borsası Açacağını Duyurdu

eosun sirketi block one kripto para borsasi acacagini duyurdu

EOS’un arkasındaki şirket olan Block.one, kripto para borsası kurmayı planlıyor. 

Bugün Block.one tarafından yapılan duyuruya göre, destekçileri arasında Peter Thiel, Alan Howard ve Louis Bacon gibi milyarderlerlerin bulunduğu şirket 10 milyar dolarlık fonlama ile kripto para borsası kuruyor. 9.7 milyar dolar değerinde 164.000 Bitcoin, 100 milyon dolar nakit ve Block.one işlemlerini destekleyen 20 milyon EOS token’ını içeren başlangıç fonuna ek olarak, bir başka finansman turunda 300 milyon dolar daha toplandığı açıklandı. 

Bullish adlı borsa, DeFı’ın merkeziyetsiz mimarisinden yararlanacak ve kurumsal ve bireysel yatırımcılara bankalar gibi aracılar kullanmadan DeFi uygulamalarını kullanma ve portföy yönetimi hizmeti verecek. Duyuru, ABD’nin en büyük borsası Coinbase’in geçtiğimiz ay Nasdaq’ta listelenmesinin ardından geldi. Hamlenin EOS teknolojisini yeniden canlandırması bekleniyor.

Block.one’dan Brendan Blumer konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Borsa, kurumlara ve bireylere en son kripto para birimi yatırım stratejilerine daha iyi ve daha güvenli erişim sunacak.”

Haberin ardından EOS, %12’den fazla değer kazandı.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 382.462,08 TL 4,26%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.128,63 TL 6,57%
cardano
Cardano (ADA) 19,52 TL 5,84%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.301,94 TL 5,92%
xrp
XRP (XRP) 8,64 TL 6,65%
solana
Solana (SOL) 1.307,25 TL 13,89%
polkadot
Polkadot (DOT) 274,59 TL 12,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,32%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,95 TL 6,80%
Copy link
Powered by Social Snap