Elon Musk Bir Günde 35 Milyar Dolar Kaybetti

elon-musk-fiat-para-birimi-elestirilerine-devam-ediyor

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın serveti sadece bir günde 35 milyar dolarlık bir düşüş yaşadı. Bu, meme kripto para birimi Dogecoin‘in tüm piyasa değerine eşdeğer.

Elon Musk İlk Darbeyi Tesla Hisselerinden Aldı

Tesla CEO’su Elon Musk‘ın serveti ilk darbeyi, Tesla’nın hisselerinin yüzde 16 oranında düşmesinden ardından aldı. Salı günü, hisse senedi yüzde 11,99 oranında düştü ve bu yılın en büyük günlük düşüşünü yaşadı.

elon musk bir gunde 35 milyar dolar kaybetti

Elon Musk Twitter hesabı üzerinden bir anket başlattı. Musk’ın anketine 3,5 milyondan fazla kişinin katılmasının ardından Musk, hisselerinin yüzde 10’unu satması gerektiğine karar verdi.

48 saat içinde, Elon Musk’ın serveti 50 milyar dolar düştü. Bu da Bloomberg’e göre bu tarihteki en yüksek iki günlük düşüş. Bununla birlikte, Amazon CEO’su Jeff Bezos, MacKenzie Scott ile 37 milyar dolarlık düşüş ile bir günlük en büyük düşüş rekorunu hala elinde tutuyor.

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre; Musk’ın Bezos’a göre hala 82 milyar dolarlık bir üstünlüğü var. Ayrıca Fransız moda devi Bernard Arnault, 173 milyar dolarlık net servetiyle üçüncü sırada yer alıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.902,68 TL 0,25%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.291,66 TL 1,20%
tether
Tether (USDT) 13,35 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.068,13 TL 1,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,32 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,14%
solana
Solana (SOL) 1.241,44 TL 0,47%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,88%
terra-luna
Terra (LUNA) 827,62 TL 7,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,87 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala