DBS Bank Analisti, Metaverse Yatırımı için Öneride Bulundu

dbs bank analisti metaverse yatirimi icin oneride bulundu

Metaverse kavramı her geçen gün daha fazla hayatımıza giriyor. Birçok önemli şirket, metaverse’i çoktan radarına aldı bile. Facebook, ismini Meta Platforms olarak değiştirerek bu alandaki en dikkat çekici adımı attı diyebiliriz. Durum böyle olunca birçok isim de metaverse ile ilgili düşünceleri paylaşmaya başladı. DBS Bank üst yatırım stratejisti Daryl Ho da onlardan biri. DBS Bank analisti, metaverse yatırımı ile ilgili önerlere bulundu.

DBS Bank Analisti: Metaverse Yatırımı için Oyun Şirketlerine Dikkat

CNBC’ye bir röportaj veren DBS Bank analisti Daryl Ho, metaverse ile ilgili konuştu. Facebook’un isim değişikliğinin DBS’de ilgi uyandırmasına rağmen, metaverse fikrinin son birkaç on yılda görülen eğitimlerin bir doruk noktası olduğunu düşündüklerini söyledi. Ho konuşmasında şunları söyledi:

“Hala fark etmediyseniz, zaten bir şekilde dijital bir dünyaya doğru ilerliyoruz, bu nedenle Metaverse sadece bir sonraki adım, bir sonraki sınır.”

dbs bank analisti metaverse yatirimi icin oneride bulundu 2

Kıdemli yatırım stratejisti, metaverse’i şekillendirmek için hisse senedi alım satımı yapan yatırımcıların gelecekte dikkat etmesi gereken şirketlere de atıfta bulunarak şu açıklamayı yaptı:

“Bilgisayar oyunları endüstrisi, birden fazla kullanıcının neredeyse her gün kendilerini kaptırdığı büyük sanal dünyalar tasarlama konusunda en fazla deneyime sahip olanlardır, bu yüzden bence bunlar, geleceğin önünü açacak şirketler.”

Ho sözlerine şu şekilde devam etti:

“Metaverse’e yönelik bu dijitalleşme eğilimi, aslında son birkaç on yılda teknolojide gördüğümüz geri dönüşü olmayan eğilimlerin bir birleşimidir. Hayatın çeşitli yönlerinin dijital bir platforma taşınması. Dolayısıyla bundan faydalanacak olan şirketler sizin büyük teknoloji şirketlerinizdir.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 695.713,69 TL 4,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.722,69 TL 5,52%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.065,41 TL 8,78%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,05%
solana
Solana (SOL) 2.688,61 TL 3,69%
cardano
Cardano (ADA) 19,87 TL 8,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 11,40 TL 6,87%
polkadot
Polkadot (DOT) 385,59 TL 4,36%
terra-luna
Terra (LUNA) 924,11 TL 4,40%
Bağlantıyı kopyala