Çin’in Zhengzhou Şehrinden Metaverse Adımı

cinin zhengzhou sehrinden metaverse adimidsd

Kısa süre önce Çin’in Jiangsu Eyaletinin başkenti Nanjing Şehri, Çin Blockchain Teknolojisi ve Uygulama İnovasyon Platformu’nun açılışını yaptı. Bu hükümet destekli platform ile amaçlanan ülke genelinde metaverse araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmekti. Son olarak Çin’in bir başka şehri de metaverse hamlesi ile gündeme geldi.

Çin Şehri, Metaverse Sektörü Gelişimi için Politika Taslağı Yayınladı

Çin’in Henan Eyaletinin başkenti Zhengzhou, bölgede faaliyet gösteren metaverse şirketlerine destek sağlamak için tasarlanmış bir dizi politika önerisini duyurdu. Bu girişimlerin bir parçası olarak belediye yönetimi, sektördeki büyümeyi ve gelişmeyi desteklemek için 1,42 milyar dolar değerinde özel bir fon oluşturmayı planlıyor.

cinin zhengzhou sehrinden metaverse adimier

Hükümet taslağına göre; merkezlerini Zhengzhou’ya taşımayı seçen metaverse şirketleri, 28.34 milyon $’a (200 milyon yuan) kadar başlangıç ​​sermayesi yatırımı alma fırsatına sahip olacak. Ek olarak, bu şirketler, kira sübvansiyonları da dahil olmak üzere çeşitli diğer avantajlardan yararlanmaya hak kazanacak.

Fon tahsisinin kesin tarihi şu an için açıklanmadı. Finansman politikalarını açıklamanın yanı sıra, Zhengzhou belediye hükümeti, şehirdeki metaverse gelişimi için uzun vadeli vizyonunu da özetledi. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
617.676,53 TL 0,49%
ethereumETH/TRY
43.048,39 TL 0,65%
tetherUSDT/TRY
23,35 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.111,76 TL 1,24%
usd-coinUSDC/TRY
23,32 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
12,24 TL 1,17%
staked-etherSTETH/TRY
43.018,80 TL 0,78%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 0,20%
dogecoinDOGE/TRY
1,58 TL 0,84%
solanaSOL/TRY
440,15 TL 1,52%
Bağlantıyı kopyala