Celo Ağı Artık Metamask’te Kullanılabilecek

121JT4aPZnqqXNEaOszeSuQ

Açık bir blockchain ekosistemi olan Celo, merkeziyetsiz finansı (DeFi) bir üst düzeye taşımayı hedeflerken, ayrıca finans araçlarını cep telefonu kullanan herkes için erişilebilir hale getiriyor.

Celo topluluğu önceki gün gerçekleşen “Donut” hard fork’u sayesinde nedeniyle heyecanlıydı. Keza CELO, 16-18 Mayıs arasında ciddi bir yükseliş yaşayarak 6.70 dolar seviyesine ulaşmıştı.

Donut Neler Sunuyor?

5 milyon kullanıcıya ulaşan en popüler Ethereum DeFi cüzdanı Celo’nun Donut hardfork’u ile uyumlu hale geldi. Kullanıcılar bundan sonra MetaMask kullanırken, Ethereum yerine Celo’yu bir ağ olarak seçebilirler. Peki bu kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlayacak?

  • Ethereum işlemleri yavaş, gas ücretleri yüksek fakat Celo hızlı, düşük gas ücretleri ve ölçeklenebilirlik sunuyor.
  • Ethereum topluluğu için farklı ekosistemlere erişim bir artı, kullanıcıların farklı zincirlerle etkileşime girmesine izin veriyor.
  • Celo, MetaMask’ın 5 milyon kullanıcısından ve daha da büyük bir Ethereum topluluğundan yararlanıyor.

Donut Hardfork ayrıca bir şeyler inşa etmek isteyenler için yeni erişim sağlıyor, kullanıcıların Celo kullanılabilirliğini halihazırda kullandıkları araçlara kadar genişletiyor ve blockchain ekosistemine katkıda bulunan Celo’ya daha fazla meşruiyet katıyor.

Metamask ve Celo Birlikteliği

Bugün, dünyanın en popüler dijital cüzdanı ve masaüstü ve mobil cihazlarda kullanılabilen Web3 ağ geçidi MetaMask, Celo platformunda yer alıyor. Dünya çapında milyonlarca kullanıcı, dijital varlıkları güvenli bir şekilde keşfetmek, depolamak ve göndermek, gereksiz verileri açığa çıkarmadan üçüncü taraf sitelerle güvenli bir şekilde etkileşim kurmak ve çok çeşitli dijital token’larda en iyi fiyatları elde etmek için MetaMask kullanıyor.

Bu işlevsellik, yakın zamanda Mainnet’te etkinleştirilen Donut Hardfork ile mümkün hale getirildi. Celo protokolüne Ethereum uyumlu işlemleri destekleme yeteneği sunuldu. MetaMask ile Ethereum geliştiricileri artık bazı tanıdık araçlarından yararlanarak Celo blok zincirinde dApp’leri daha kolay bir şekilde oluşturabilir ve taşıyabilir.

Lütfen unutmayın: MetaMask, Celo veya diğer Ethereum dışı ağlarla uyumluluğu doğal olarak desteklemez – sonuç olarak MetaMask’ın Celo ile çalışacak şekilde ayarlanması, kullanıcı yapılandırması gerektirecek ve kullanıcılar için bazı sınırlamalara neden olacaktır. Bu nedenle, Celo üzerinde etkileşim için yalnızca ileri düzey kripto kullanıcılarının ve geliştiricilerin MetaMask kullanmasını öneriliyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.675,83 TL 1,83%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.409,96 TL 0,96%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,11%
cardano
Cardano (ADA) 18,76 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.220,60 TL 0,16%
xrp
XRP (XRP) 8,16 TL 1,08%
solana
Solana (SOL) 1.217,94 TL 1,69%
polkadot
Polkadot (DOT) 255,69 TL 0,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,86 TL 0,26%
Copy link
Powered by Social Snap