Cardano Vasil Hard Fork’u için Geri Sayım Başladı

Cardano Vasil Hard Forku için Geri Sayim Başladi

Blockchain teknolojisi oldukça karmaşık olabildiği gibi kritik bir güvenlik sorumluluğu taşıyor. Öyle ki herhangi bir Blockchain ağıda en ufak bir değişiklik için doğrulayıcılar ile toplu halde işbirliğinin yapılması gerekiyor. Bu noktada Cardano da önemli bir yükseltme öncesi son hazırlıklarını yapıyor. Daha öncesinde kısa süreli bir erteleme yapan geliştirici ekip, güncelleme sonrası ağın hatasız çalışmasına odaklanmış durumda. Ancak Cardano Vasil hard fork‘u için geri sayım başlamış durumda.

Cardano Vasil Hard Fork'u için Geri Sayım Başladı

Cardano Vasil Hard Fork’u Yakın Zamanda Başlatılacak

Cardano Blockchain ağının arkasındaki lider geliştirici olan Input Output, çok beklenen Vasil sert çatalının piyasaya sürülmesinden önceki son aşamaya girdi. Şirketin Salı günü yaptığı duyuruya göre, şu anda Blockchain test ağını hard fork’lamak için bir güncelleme teklifi sunuldu ve böylece yaklaşmakta olan ana ağ yükseltmesi için bir geri sayım başladı.

Geçtiğimiz hafta, Input Output, geliştiriciler ekibi için “önemli bir kilometre taşı” olarak işaretlenen Cardano düğümü 1.35.0’ı yayınlamıştı. Geliştiriciler, hisse havuzu operatörlerinin yüzde 75’ini dahil ettikten sonra, Vasil test ağı ile ilerlemek için yeterli düzeyde zincir yoğunluğu sağladılar.

Hard fork’un başlangıçta bu ay piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak teknik sorunlar nedeniyle lansmanı ertelendi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala