Cardano Geliştirme Faaliyetleri 2021’yi Lider Kapattı

cardano gelistirme faaliyetleri 2021yi lider kapatti

2021 yılı geri kalsa da 2021’e dair veriler yavaş yavaş netlik kazanmaya başlıyor. Kısa süre önce Santiment, Github verilerine dayanan bazı istatistikleri paylaştı. Cardano geliştirme faaliyetleri açısından 2021 yılını lider kapatan isim oldu.

Cardano Geliştirme Faaliyetleri Açısından Lider

Santiment tarafından yayınlanan bir rapora göre, Blockchain geliştirme aktivitesi açısından ilk üç isim Cardano, Kusama (KSM) ve Polkadot (DOT) oldu. Cardano’nun (ADA) lider olduğu listede; Ethereum, dördüncü sırada konumlandı. Listenin beşinci sırasında ise Solana (SOL) var.

cardano gelistirme faaliyetleri 2021yi lider kapatti 2

Santiment’e göre, paylaşılan istatistikler tüm kripto para ekosistemine ve aktif geliştirici topluluklarına sahip, Cardano gibi büyük projelerin geleceğine ışık tutuyor.

cardano gelistirme faaliyetleri 2021yi lider kapatti 3

Durum böyleyken Cardano (ADA) fiyatı da 12 saatlik grafikte simetrik bir üçgen oluşturdu. Bu da bir sonraki harekete işaret eden kesin bir kırılmaya kadar konsolide etmeye devam edebileceğini gösteriyor. Eğer ADA, 1,50 doların üzerinde kalırsa, yüzde 32’lik bir artışa doğru gidebilir.

Haberin yazımı sırasında, CoinMarketCap verilerine göre ADA, 1.35 dolardan işlem görüyor. Bu arada ADA’nın piyasa değeri açısında 6. sırada konumlandığını da belirtelim.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.059,77 TL 3,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.356,49 TL 6,34%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.905,12 TL 4,88%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,59%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,16%
solana
Solana (SOL) 1.267,89 TL 13,60%
xrp
XRP (XRP) 8,05 TL 6,91%
terra-luna
Terra (LUNA) 869,71 TL 1,25%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,17 TL 6,07%
Bağlantıyı kopyala