Cardano DeFi Projesi Ardana Açık Kaynak Oluyor

Cardano DeFi Projesi Ardana Acik Kaynak Oluyor

Blockchain projeleri çoğu zaman aldıkları büyük yatırımlar ile birlikte kullanıcılarını da destekliyor ve gelişimlerini hızlandırıyorlar. Ancak bu durum bütün projeler için geçerli olamayabiliyor. Son örnekte yaşandığı üzere Cardano ekosisteminde yer alan DeFi projesi Ardana, geliştirme operasyonlarını durdurduğunu açıkladı.

Cardano DeFi Projesi Ardana Geliştirme İşlemlerini Durdurdu

Blockchain projeler arasında son dönemde adını sık sık duyurmayı başaran Cardano, ekosistemi söz konusu olduğunda aynı performansını ne yazık ki gösteremeyebiliyor. Bunun arkasındaki en büyük sebep de şüphesiz piyasalarda yaşanan dalgalanma ve beraberinde getirdiği belirsizlik.

Cardano ekosisteminde yer alan DeFi projesi Ardana da Twitter üzerinden yaptığı duyuruda bu duruma değindi ve Ardana projesinde yaşanan belirsizlikler nedeniyle projenin durma noktasına geldiğini belirtti. Ancak bu uygulamanın tamamen kapanacağı anlamına gelmiyor. Öyle ki proje açık kaynak olarak yürütülmeye devam edecek.

Proje geliştiricileri, konu hakkında yaptıkları bir paylaşımda Cardano ağında proje geliştirmenin çok fazla finansman, altyapı ve güvenlik gerektirdiğini ve Ardana’nın bunu daha fazla sürdüremediğini belirtti.

Ardana’nın içerisinde yer alan fonlar ve hazine bakiyeleri ise açıklandığı üzere açık kaynak işlemlerin devam edebilmesi için Ardana Labs’e aktarılacak.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
305.913,86 TL 1,64%
ethereumETH/TRY
22.013,85 TL 2,44%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.508,63 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
18,60 TL 0,11%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 8,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,53 TL 0,82%
cardanoADA/TRY
5,83 TL 2,19%
matic-networkMATIC/TRY
15,51 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala