Cardano, Aktif Adres Sayısında Yükselişe Geçti

cardano aktif adres sayisinda yukselise gecti

Blockchain şirketi Cardano büyümeye devam ediyor. Kısa bir süre önce hayalet zincir eleştirilerine maruz kalan Cardano, bu eleştirileri çürüten verileri yayımladı. Verilere göre Cardano, aktif adres sayısında yükselmeye devam ediyor.

Cardano’dan Aktif Zincir Başarısı

Cardano, son zamanlarda Blockchain ağında tartışmalara neden olan “hayalet zincir” iddialarını çürütmeye devam ediyor. Yayımlanan son verilere göre Cardano, günlük aktif adres sayısında büyük bir artış yakaladı.

Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan kripto analisti Ali Martinez, Santiment verilerini aktardı. Santiment verilerine göre Cardano, ağ üzerinde işlem gören yaklaşık 135.400 Cardano (ADA) adresiyle Mayıs 2022 tarihinden bu yana en yüksek günlük aktif adres artışını yaşadı.

Ali Martinez paylaşımında, “Bu zincir üstü ölçüm sürekli bir yükseliş eğilimi gösteriyor. Verilere dayanarak ADA Blockchain kullanımında bir artış yaşandığını söyleyebiliriz.” ifadesini kullandı. Cardano Blockchain’in arkasındaki şirket olan Cardano Foundation, kısa bir süre önce Ocak 2023 zincir üstü büyüme verilerini yayımlamıştı. Yayımlanan zincir üstü veriler Ocak ayına göre yüzde 3.86 artışla 60.2 milyon işlemin gerçekleştirildiğini gösteriyor. Son IOG verileri ise bu sayının 60.4 milyona yükseldiğini belirtiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.799,37 TL 1,68%
ethereumETH/TRY
33.890,49 TL 1,67%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,60%
bnbBNB/TRY
6.270,19 TL 1,57%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,58%
xrpXRP/TRY
8,60 TL 1,34%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
33.833,38 TL 1,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,74%
Bağlantıyı kopyala