Web3 Müzik Platformu Audius’a Üst Düzey Atama

web3 muzik platformu audiusa ust duzey atama

Geçtiğimiz günlerde son zamanların en büyük sosyal medya platformu olan TikTok ile bir ortaklık kuran Audius, web3 alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Web3 alanında büyümeye devam eden Audius, şirket yönetimine de önemli isimleri eklemeye devam ediyor. Şirket yaptığı son açıklama ile yeni bir üst düzey atamanın yapıldığı belirtildi.

Audius, Baş İşletme Sorumlusu Olarak Yeni Bir İsmi Atadı

Merkeziyetsiz müzik platformu Audius, bir yandan web3 alanında yeni atılımlara devam ederken bir diğer yandan da şirket yönetimini güçlendirmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Audius, Shamal Ranasinghe’yi baş işletme sorumlusu olarak atadığını belirtti.

web3 muzik platformu audiusa ust duzey atama 2

Yeni oluşturulan konumda Shamal Ranasinghe, şirketin müzik endüstrisi ile ilişkisini denetleyecek, inovasyonda lider bir rol üstlenecek ve sanatçıların müzik şirketlerinin ve halk sahiplerinin başarılı olmasına yardımcı olabilecek olan raporlama, analitik ve diğer şirket araçlarının geliştirilmesini üstlenecek.

Daha önce birkaç yıldır Audius’a danışmanlık olarak yardımcı olan Shamal Ranasinghe, daha öncesinde ise Sirius XM/Pandora şirketinde, plak şirketleri, hak sahipleri, yöneticiler ve canlı müzik ortakları için ürün geliştirme noktasında sorumlu yönetici olarak görev almıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.454,92 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.467,09 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,24 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.499,98 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.465,56 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
22,00 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala