Valkyrie, Bitcoin Tutan Şirketleri Takip Eden Bir ETF Başlattı

valkyrie bitcoin tutan sirketleri takip eden bir etf baslatti

Valkyrie, bilançosunda Bitcoin tutan şirketleri takip eden bir ETF başlattığını duyurdu. Söz konusu ETF; Bitcoin’e doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yapan, şirketleri takip etmek amacıyla başlatıldı.

Valkyrie, Bilançosunda Bitcoin Olan Şirketler için Bir ETF Başlattı

Valkyrie, bilançosunda Bitcoin tutan şirketler için bir ETF başlattığını duyurdu. Bunun yanında Şirket, “The Valkyrie Balance Sheet Opportunities ETF” adlı bu ETF ile yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmalarını amaçlıyor. Belirtmek gerekirse söz konusu bu ETF; MicroStrategy, Block, Tesla, Coinbase ve PayPal gibi önemli şirketleri de içeriyor. 

1 975f1e6e 3aa4 4fc7 9dc2 7845a8a2c40a 1024x1024

Bunun yanında Valkyrie Funds kurucu ortağı Steven McClurg söz konusu olan riski azaltmak için madencilik şirketlerine sınırlı bir şekilde yer vermeyi planladıklarını vurguladı. Valkyrie Funds CEO’su Leah Wald ise konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Genel olarak, VBB’nin gördüğü ilgiden memnunuz. Ayrıca Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerin yapmayan şirketlere göre daha iyi performans gösterdiğine dair müjdeyi vermekte çok istekliyiz.

Hatırlatmak gerekirse; Valkyrie’nin Bitcoin vadeli ETF’si, Ekim ayı sonlarında işlem görmeye başlamıştı. Bu ETF, açılış gününde 78 milyon dolarlık hacim yakalamıştı. Ayrıca Valkyrie’nin kaldıraçlı Bitcoin vadeli işlemler ETF’si Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedildiğini hatırlatalım.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.462,79 TL 3,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.549,00 TL 6,94%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.930,11 TL 5,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,66%
solana
Solana (SOL) 1.273,00 TL 15,75%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 7,06%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,95 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,11 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala