bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,178.00 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.93 0.05%
bnb
BNB (BNB) $ 595.43 0.27%
solana
Solana (SOL) $ 174.26 3.16%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593752 2.87%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.438155 0.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134733 7.42%

SEC, Valkyrie’nin Kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini Reddetti

sec valkyrienin kaldiracli bitcoin etfsini reddetti

ABD’nin ilk Bitcoin ETF‘si geçen hafta piyasaya sürüldü. ProShares Bitcoin Strategy ETF’sinin NYSE’de işlem görmeye başlamasının ardından ABD’deki finans kurumları kendi fonlarına onay almak için başvurularını hızlandırdı. Hafta başında SEC‘e, iki farklı ETF başvurusu yapıldı. Son gelen haberlere göre ise Valkyrie ve Direxion tarafından yapılan başvurular, SEC tarafından reddedildi.

sec valkyrienin kaldiracli bitcoin etfsini reddetti 2

SEC, Valkyrie’nin Kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini Onaylamadı

Valkyrie, kaldıraçlı Bitcoin vadeli işlemler ETF’si için başvuruda bulunmuştu. Direxion da yatırımcıların Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için short pozisyon açmasını sağlayan bir ürün için başvuru yaptı. Bloomberg’in Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas’a göre, SEC her iki başvuruyu da reddetti.

Balchunas, konuyla ilgili bilgileri Twitter hesabı üzerinden verdi ve Valkyrie ETF’sinin SEC tarafından veto edildiğini ortaya çıkaran bir Dow Jones uyarısına atıfta bulundu.

Valkyrie’nin başvurusu, vadeli işlemlerin yanında takas ve opsiyon işlemlerini de içeriyor. Balchunas tarafından paylaşılan bir başka Dow Jones uyarısı da tam olarak bununla ilgili. Uyarıya göre, SEC, hicago Ticaret Borsası’ndan (CME) satın alınan doğrudan Vadeli İşlem sözleşmeleri dışında herhangi bir şey tutan fonlardan endişe duyduğunu belirtiyor.

Ayrıca Balchunas bir başka tweette Dow Jones’un Grayscale’in spot BTC ETF’sinin 9 ay içinde onaylanmasını beklediğini gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala