Valkyrie, Bitcoin ETF’sinde 80 Milyon Dolar Hacim Bildirdi

valkyrie bitcoin etfsinde 80 milyon dolar hacim bildirdi 2

Valkyrie’nin Cuma günü NASDAQ’da listelenen Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF), günün sonunda 80 milyon dolarlık bir başlangıç ​​yaptı. Bloomberg verilerine göre Valkyrie’nin Bitcoin Stratejisi ETF’si (BTF) 25 dolardan açıldı ve günü 24.16 dolardan kapattı. 

Özetle, günün hacmi, yaklaşık 3,1 milyon hissenin el değiştirdikten sonra yaklaşık 78 milyon dolara ulaştı.

Bu arada Bitcoin (BTC), ivmesini kaybederek yüzde 4,3’e kadar düşerek 60.011 dolara geriledi. Bitcoin, Çarşamba günü 67.000 doların hemen altında yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

valkyrie bitcoin etfsinde 80 milyon dolar hacim bildirdi

Valkyrie Bitcoin ETF 80 Milyon Dolarlık Ticaret Hacmi Bildirdi

ProShares ile karşılaştırdığımızda, bu haftanın başlarında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk Bitcoin vadeli ETF’sini onaylamasının ardından ETF, 1 milyar dolara yaklaşan açılış günü hacmiyle zaten yüksek beklentileri aşmıştı.

Kripto odaklı bir sermaye piyasaları platformu olan FRNT Financial Inc.’in CEO’su ve kurucu ortağı Stephane Ouellette, Kanada kripto ETF’lerini örnek olarak göstererek şu ifadelere yer verdi:

“Oynayan ilk hamle avantajı var gibi görünüyor. Sezgisel olarak, varlık sınıfı için kilometre taşı açısından bir sonraki veya sonrakinin performansının o kadar önemli olduğunu düşünmezdim.”

SEC başkanı Gary Gensler, CME Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı ürünler için kripto tekliflerini incelemeye ilgi duyduğunu ifade ettikten sonra, ProShares ABD’nin ilk kripto ETF’sini listeleme yarışını kazandı. Valkyrie ise ikinci oldu, ancak önümüzdeki hafta listelenmesi beklenen VanEck de dahil olmak üzere başka tekliflerin bulunduğunu hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.454,23 TL 4,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.746,67 TL 6,26%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.027,73 TL 7,14%
tether
Tether (USDT) 13,68 TL 0,75%
solana
Solana (SOL) 2.744,10 TL 7,21%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 8,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,68 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 11,38 TL 6,18%
polkadot
Polkadot (DOT) 391,35 TL 7,04%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,72 TL 7,86%
Bağlantıyı kopyala