bitcoinBTC/TRY
1.273.615,74 TL 0,95%
ethereumETH/TRY
68.250,45 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.938,53 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
19,47 TL 0,86%
solanaSOL/TRY
2.136,58 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
68.284,58 TL 0,31%
cardanoADA/TRY
17,07 TL 7,63%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 1,18%

Paylaş

UBS’ten Hong Kong’da kripto hamlesi

ubs ceosundan credit suisse icin kuculme aciklamasi

Geleneksel finans şirketlerinin kripto sektörüne yönelik hamleleri peş peşe gelmeye devam ediyor. İsviçre’nin en büyük bankası UBS müşterilerinin Hong Kong’da bazı kripto ETF’leri üzerinde işlem yapabileceği belirtildi. UBS haberi, geçen gün HSBC’nin kurumsal yatırımcılar için dijital varlık saklama hizmeti başlatmasının ardından geldi.

ubs credit suissei 1 milyar dolara satin aliyor

UBS müşterileri, kripto ETF’lerine yatırım yapabilecek

Bloomberg’in haberine göre İsviçre bankası UBS’in varlıklı müşterileri artık Hong Kong‘da üç kripto borsa yatırım fonuna (ETF) yatırım yapabilecek. Söz konusu yatırım ürünlerinin Samsung Bitcoin Futures Active, CSOP Bitcoin Futures ve CSOP Ether Futures ETF’leri olduğu belirtildi. Üç ürünün yaklaşık 72 milyon dolar değerinde varlığa sahip olduğu kaydedildi.

Hong Kong, geçen hafta bireysel yatırımcıların spot kripto ETF’lerine ve tokenizasyonun birincil işlemlerini satın almalarına izin vermek için adım atmıştı. Bu adım, Hong Kong’un son dönemlerde kripto merkezi olma hedefinde yeni bir adım olarak yorumlandı. Haziran ayında yeni düzenleyici rejim uygulayarak kripto ticaret platformu lisansları için başvuruları kabul etti. Şehir devleti, ağustos ayında borsaların bireysel müşterilere hizmet vermelerine izin vermişti. UBS, İsviçre Ulusal Bankası (SNB) ile CBDC üzerinde çalışan altı ticari bankadan biri oldu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala