bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,850.91 0.82%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,512.69 0.72%
bnb
BNB (BNB) $ 607.77 0.47%
solana
Solana (SOL) $ 147.95 1.92%
xrp
XRP (XRP) $ 0.477513 1.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.422874 1.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.142381 1.08%

Hong Kong’da ‘spot ETF’ hazırlığı

Hong Kong'da ilk lisans verildi

Hong Kong‘un bireysel yatırımcılar için spot kripto ETF’lerine izin vermeyi planladığı bildirildi. Şehir devleti, kripto konusunda yeni hamlelerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Bu hamle, şehir devletinde yatırımcıların spot kripto ETF’leri satın almasına izin vermek için finansal düzenlemeleri güncellemesinden bir ay sonra geldi.

Hong Kong kripto

Hong Kong, spot ETF’lere onay vermeye hazırlanıyor

Bloomberg’de yer alan habere göre Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), bireysel yatırımcıların spot ETF’leri satın almasına izin verme yolunda ilerlediği belirtildi.

SFC İcra Kurulu Başkanı Julia Leung, “Verimliliği ve müşteri deneyimini artıran yenilikçi teknoloji kullanan teklifleri memnuniyetle karşılıyoruz. Yeni riskler ele alındığı sürece denemekten mutluluk duyarız. Yaklaşımımız varlıktan bağımsız olarak tutarlıdır” ifadelerini kullandı.

Kripto merkezi olmayı hedefleyen Hong Kong, düzenleyicilere kripto konusunda ilerici bir yaklaşım benimsemeye devam ediyor. Şehir devleti, bireysel yatırımcıların kripto alım-satımına bu yıl izin vermişti.

SFC, ocak ayında bireysel yatırımcıların spot ETF’lere erişimini kısıtlamıştı. Buna göre 1 milyon dolar portföye sahip yatırımcılara izin verilmişti.

Kurum, ekim ayında daha geniş yatırımcı yelpazesinin kripto ve ETF yatırımı yapması için güncellemeler gerçekleştirdi. Yatırımcıların bilgi testlerini geçmeleri gerekirken, profesyonel yatırımcı eşiği şartları getirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala