Twitch Kurucu Ortağının NFT Platformu Fractal Piyasaya Çıktı

twitch kurucu ortaginin nft platformu fractal piyasaya cikti

Video oyunu akış platformu Twitch‘in kurucu ortağı Justin Kan ve diğer medya girişimcileri Robin Chan, David Wurtz ve Mike Angell tarafından başlatılan oyun odaklı NFT platformu Fractal, bugün resmi olarak piyasaya sürüldü.

NFT platformu Fractal, oyunlarda kullanılan NFT‘ler için çok yönlü bir platform olarak hizmet verecek. Oyun şirketleri, Fractal sayesinde takipçileri için oyun NFT’lerini basıp ve satabilecek. Ek olarak oyuncular, platformda sahip oldukları NFT’leri satarak ticaretini yapabilecekler.

Twitch Kurucu Ortağının NFT Platformu Fractal, Oyunları Hedefliyor

Bir süredir yeni NFT platformu üzerine çalışmalarını yürüten Justin Kan, projenin oyun odaklı olacağını açıklamış ve platform bu tema ile pazarlanmıştı. Diğer taraftan kısa bir süre önce platform hayata geçmeden önce yapılan Airdrop bir saldırganın maduru olmuş ve kullanıcıların dolandırılması ile sonuçlanmıştı.

Son olarak proje hakkında konuşan Justin Kan, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“NFT’ler yeni Kickstarter gibi. Bu, izleyicilerimizle etkileşim kurmanın ve erken gelen insanları ödüllendirmenin harika bir yolu. Oyun oynamak ve oyunlar için yeni NFT’ler keşfetmek isteyen, yüksek düzeyde bağlı oyunculardan oluşan bir kitlemiz var.

Kan, Fractal‘ın NFT geliştiricilerinin başvurularını ve projelerini değerlendirilirken sıkı bir elemeden geçireceğini belirtti:

“Bu çabalar kullanıcılarımızı koruyor ve bilinçli satın alma kararları verebilmelerini sağlıyor.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala