Sam Bankman-Fried, Çin’deki Rüşvet Suçlamalarını Reddetti

sam bankman fried cindeki rusvet suclamalarini reddettirthdg

İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in ev hapsi devam ediyor. Sam Bankman-Fried, yüksek kefalet miktarını ve kefalet şartlarını müzakere etmek için mahkemeden daha fazla zaman talebinde bulunmuştu. Son olarak FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, federal savcıların yeni bir iddianamede en az bir Çinli hükümet yetkilisine on milyonlarca dolar değerinde rüşvet ödediğini iddia edilmişti. Son olarak Sam Bankman-Fried, kampanya finansmanı ve Çin’deki rüşvet suçlamalarını reddetti.

Sam Bankman-Fried’dan Çin’deki Rüşvet Suçlamalarına Red

FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, federal savcıların yeni bir iddianamede en az bir Çinli hükümet yetkilisine on milyonlarca dolar değerinde rüşvet ödediğini iddia edilmişti. Çıkan bu haberlerin ardından bu kez Sam Bankman-Fried Çin’deki rüşvet suçlamalarını kabul etmediğini açıkladı.

sam bankman fried cindeki rusvet suclamalarini reddettier
Sam Bankman-Fried, founder and chief executive officer of FTX Cryptocurrency Derivatives Exchange, after an interview on an episode of Bloomberg Wealth with David Rubenstein in New York, US, on Wednesday, Aug 17, 2022. Crypto exchange FTX US is expanding its no-fee stock trading service to all US users, including non-crypto investors, in a move to expand its customer base and increase assets under custody. Photographer: Jeenah Moon/Bloomberg via Getty Images

Bankman-Fried daha önce, hedge fonu Alameda Research’teki zararları kapatmak için FTX müşteri fonlarından milyarlarca doları çaldığı iddia edilen sekiz dolandırıcılık ve komplo suçlamasını reddetmişti.

Yeni suçlamalar, 2 Ekim’de başlayacak bir duruşmada hüküm giymesi halinde onlarca yıl hapis cezasına çarptırılabilecek olan Bankman-Fried üzerindeki baskıyı artırıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.833,94 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
38.431,20 TL 0,12%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.284,35 TL 0,58%
usd-coinUSDC/TRY
20,64 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 0,98%
staked-etherSTETH/TRY
38.355,74 TL 0,21%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 2,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,84%
matic-networkMATIC/TRY
18,47 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala