Ripple, SEC Çalışanlarının XRP Varlıklarını Açıklamasını Talep Etti

ripple sec calisanlarinin xrp varliklarini aciklamasini talep etti

Blokzinciri devi Ripple, SEC çalışanlarının kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ettikleri bir varlık olan XRP varlıklarını ortaya çıkarmak için harekete geçti.

Bir CryptoPotato haberine göre 27 Ağustos’ta avukat James Filan, Ripple’ın SEC çalışanlarının XRP varlıklarıyla ilgili belgeler üretmesini talep ettiğini açıkladı. Talep, Ripple’ın bu konuyla ilgili olarak SEC ile yaz boyunca yaptığı ve bir “ilerleme kaydedemediği” dört toplantının ardından geldi. 

Talep, Ripple Labs Inc., Bradley Garlinghouse (Ripple CEO’su) ve Christian A. Larsen (Ripple Yönetim Kurulu Başkanı) adına sunuldu. Özellikle, sanıklar “[SEC’nin] XRP, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili ticaret ön izni kararlarını yansıtan anonimleştirilmiş belgeler” toplamak istiyor.

Ripple önergesinde, SEC’nin 16 Ocak 2018’e kadar çalışanlarının kripto varlık alım satımını kısıtlayan herhangi bir kuralı “kabul etmediğini veya uygulamadığını” gösteriyor. Şirkete göre bu, komisyonun dijital varlıkların o noktaya kadar menkul kıymet olmadığı konusundaki önceki görüşleriyle uyumlu olacak.

“2013’ten en az 19 Ocak 2018’e kadar her zaman SEC çalışanları, SEC tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın XRP satın almak, satmak ve elinde tutmakta özgürdü.”

SEC’ye Ripple’ın hamlesine yanıt vermesi için 3 Eylül’e kadar süre tanındı.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 382.118,61 TL 1,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.870,77 TL 2,91%
cardano
Cardano (ADA) 20,50 TL 6,61%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,63%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.387,97 TL 3,92%
solana
Solana (SOL) 1.451,93 TL 2,21%
xrp
XRP (XRP) 9,06 TL 3,91%
polkadot
Polkadot (DOT) 295,42 TL 2,87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,14%
Copy link
Powered by Social Snap