Ripple CTO’su Schwartz, Ripple’ın NFT Planlarından Bahsetti

ripple ctosu schwartz ripplein nft planlarindan bahsetti

Kripto varlıklar dünyası, 2021 yılında birçok gelişme yaşadı. Burada NFT’lerin başı çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. NFT’lere ilgi arttıkça birçok şirket de yönünü buraya çevirdi. Ripple da bunlardan biri. Ripple’ın CTO’su David Schwartz, şirketin NFT planlarından bahseden isim oldu.

Ripple CTO’su Schwartz: Ripple, NFT için Hazır

Ortaya çıkan raporlara baktığımıda görüyoruz ki Ethereum, NFT pazarının yüzde 97’sine hakim durumda. Ancak Ripple CTO’su David Schwartz, bu konuda Ripple’ın iddiasını ortaya koydu. Schwatz’a göre, Ripple, zaten Ethereum’un hakim olduğu sektörde ilerlemeye ve gelişmeye hazır.

ripple ctosu schwartz ripplein nft planlarindan bahsetti 2
Ripple’ın CTO’su David Schwartz

Planları doğrultusunda Ripple, kısa süre önce NFT pazaryeri Mintable’a yatırım yapmıştı. Bu yatırım ile birlikte oluşturucular NFT’lerini güvenli ve kolay bir şekilde satabilmek adına Mintable’ın XRP Ledger (XRPL) ile birleşmesi sağlandı. Ripple ayrıca NFT inovasyonunu ilerletmek için 250 milyon dolarlık bir fon da başlattı.

New York’ta düzenlenen bir NFT etkinliğinde konuşan Schwartz, Ripple’ın NFT alanına katılmak için biraz geç olmasına rağmen, Ethereum’a kıyasla daha iyi ölçeklenebilirlik, düşük maliyet ve hız ile geldiğine dikkat çekti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala