Perakende Devi Walmart, Metaverse ve NFT için Hazırlanıyor

perakende devi walmart metaverse ve nft icin hazirlaniyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin ünlü perakende devi Walmart, kendi kripto para birimi ve NFT koleksiyonu ile birlikte metaverse dünyasına girmeye hazırlanıyor. CNBC, şirketin bu konuyla ilgili ticari marka başvurusu yaptığını söyledi.

Walmart, metaverse ve NFT için Çalışıyor

CNBC’de yer alan habere göre; Walmart, elektronik, ev dekorasyonu, oyuncak, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri de dahil olmak üzere sanal ürünler oluşturma ve satma planları doğrultusunda birkaç yeni ticari marka başvurusu yaptı. Ayrı bir dosyada da şirketin NFT planları yer alıyor. Tüm bunların ışığında Walmart, metaverse ve NFT için sessiz sedasız hazırlık yapıyor diyebiliriz. Ek olarak NFT‘leri yanında şirket, sanal bir para birimi üzerinde de çalışıyor.

perakende devi walmart metaverse ve nft icin hazirlaniyor 2

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yapılan başvuruların tarihi 30 Aralık olarak görünüyor. Toplamda 7 ayrı başvuru söz konusu.

perakende devi walmart metaverse ve nft icin hazirlaniyor 3

Konuyla ilgili konuşan ticari marka avukatı Josh Gerben, şirketin oldukça yoğun olduğunu şu sözlerle anlattı:

“Bunlarda çok fazla dil var, bu da perde arkasında kripto para birimini nasıl ele alacakları, metaverse ve yaklaşan sanal dünyayı nasıl ele alacakları konusunda çok fazla planlama olduğunu gösteriyor”

Gerben, Facebook’un Meta duyurusunu yaptıktan sonra birçok şirketin sanal bir dünyaya nasıl uyum sağlayacağı yönünde çalışmalar yaptığını söylüyor.

Nike da kasım 2021’de sanal markalı spor ayakkabı ve giyim satma planları için ticari marka başvuruları yapmıştı. Ayrıca çevrimiçi bir dünya yaratmak için Roblox ile birlikte çalıştığını açıklamıştı.

Gap‘ten Under Armor’a birçok giyim markası da bu alandaki fırsatları kaçırmak istemiyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
479.938,20 TL 0,09%
ethereumETH/TRY
31.105,61 TL 2,44%
tetherUSDT/TRY
16,15 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.188,30 TL 2,59%
usd-coinUSDC/TRY
16,19 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,43 TL 2,08%
binance-usdBUSD/TRY
16,14 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
8,15 TL 2,02%
solanaSOL/TRY
748,79 TL 4,91%
polkadotDOT/TRY
157,02 TL 2,52%
Bağlantıyı kopyala