Giyim Şirketi GAP, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

giyim sirketi gap nft koleksiyonunu piyasaya suruyor

Son dönemde NFT ve Metaverse sektörü dev şirketlerin akınını uğramış durumda. Son olarak ünlü giyim şirketi The GAP, Tezos Blockchain ağı üzerinde kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. NFT‘lerin bazıları sınırlı sayıda olurken, bu sınırlı sayıda NFT’lere sahip kişiler, fiziksel GAP sweatshirt’ü alacaklar.

GAP NFT Koleksiyonunu Tezos Üzerinden Piyasaya Sürecek

Dünyaca ünlü giyim şirketi GAP, Tezos Blockchain ağı üzerinde basılacak bir dizi NFT’yi kademeli olarak kullanıma sunacak. Her kapüşonlu temalı Gap Threads NFT’si, Tezos merkezli prodüksiyon stüdyosu InterPop ile işbirliği içinde oluşturuldu ve Frank Ape karakterinin yaratıcısı olan Brandon Sines‘in eserleri ile renklendirildi.

InterPop

Diğer taraftan asıl dikkat çeken kısım ise şirketin NFT konusundaki mesajı oldu. Öyle ki şirket, müşterilerinin dijital olarak yönetilen bir dünyaya nasıl dahil olmak istedikleri hakkında daha fazla bilgi edinmeyi planladığını belirtti.

Bu NFT koleksiyonu GAP’in NFT alanına ilk girişi olsa da, son olmayabilir.

InterPop’ın Yöneticisi Brian David-Marshall, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“NFT’ler, perakendecilerin müşterileriyle nasıl etkileşim kurabileceklerini bularak markaların tüketicilerle doğrudan bağlantı kurmaları için benzersiz fırsatlar sunuyor. Markalar ve içerik oluşturucuların yeni ürünlere erişimin kilidini açmak ve fiziksel ve dijital sahiplik arasındaki boşluğu kapatmak için NFT’leri kullanmaları için heyecan verici fırsatları ortaya çıkarmaya devam ediyoruz.”

Son olarak NFT koleksiyonu ile ilgileniyorsanız buraya tıklayarak GAP’ın NFT koleksiyonuna erişebilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 476.218,39 TL 3,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.945,17 TL 6,19%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.954,02 TL 4,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 14,64 TL 4,55%
solana
Solana (SOL) 1.316,25 TL 13,12%
xrp
XRP (XRP) 8,17 TL 6,51%
terra-luna
Terra (LUNA) 895,91 TL 1,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,35 TL 6,09%
Bağlantıyı kopyala