Oyna-Kazan Oyun Şirketi Mythical Games, Polystream’i Aldı

oyna kazan oyun sirketi mythical games polystreami aldi

Blockchain teknolojisi, NFT ve kripto para birimleri ile birlikte oyun sektöründe de devrim yaşanıyor. Son zamanlarda oyna-kazan oyunlarının adını sık sık duyar oldu. Bu platformlar o kadar hızlı büyüdü ki şirketlerin satın almaları hızlandı. Oyna-kazan oyun şirketi Mythical Games de kısa süre önce 3D oyun platformu Polystream‘i satın aldı.

Mythical Games, Polystream’i Satın Aldı

Polystream, kullanıcıların gerçek zamanları 3D içerikler oluşturmasına ve içeriği indirmeden etkileşime girmesine olanak tanıyor. Polystream, kısa süre önce oyna-kazan oyun şirketi Mythical Games’in kanatları altına geçti. Bu satın almayla birlikte Mythical Games‘in çalışanlarının sayısı da 200’ün üzerine çıktı.

oyna kazan oyun sirketi mythical games polystreami aldi 2

The Block‘un haberine göre, Kasım 2021’de Mythical Games, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir yatırım turundan 150 milyon dolar topladı. Şirketin değerlemesi bununla birlikte 1.25 milyar dolara ulaştı.

Mythical Games CEO’su John Linden konuyla ilgili açıklamada şunları söyledi:

“Mythical Platform ve Polystream’in komut akışına yönelik devrim niteliğindeki yaklaşımının birleşiminin, ‘Metaverse‘ olarak adlandırılan web3 ideolojisinin büyük bileşenlerini yerine getirdiğine inanıyorum. Mythical artık sadece ekonomik bir motora değil, aynı zamanda bu inanılmaz 3D dünyaları neredeyse her platformda birkaç saniye içinde sunmak için tescilli, patentli bir akış teknolojisine sahip”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.906,70 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
32.177,44 TL 1,35%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,61 TL 0,13%
binance-coinBNB/TRY
4.732,53 TL 1,08%
xrpXRP/TRY
6,78 TL 1,07%
cardanoADA/TRY
8,87 TL 1,40%
solanaSOL/TRY
875,39 TL 2,91%
binance-usdBUSD/TRY
15,59 TL 0,24%
polkadotDOT/TRY
168,07 TL 0,36%
Bağlantıyı kopyala