NFT Satışları 2021’de 25 Milyar Dolara Ulaştı

nft satislari 2021de 25 milyar dolara ulasti

Geride bıraktığımız 2021 yılı NFT‘lerin ilgi odağı olduğu bir yıl oldu diyebiliriz. 2021 yılının genelinde NFT‘lere olan ilgi ve talep her geçen gün arttı. Öyle ki DappRadar’ın verilerine göre; yıl sonuna doğru büyümenin yavaşladığına dair işaretler olsa da NFT satışları, 2021 yılında 25 milyar dolara ulaştı.

NFT Satışları Yavaşlama İşaretleri Gösteriyor

Blockchain analitik platformu DappRadar tarafından elde edilen verilere göre; 2021 yılının sonunda büyümenin yavaşladığına dair işaretler olmasına rağmen, NFT‘ler son derece popüler hale geldi.

Verilere göre NFT‘lerin 25 milyar dolara yaklaşan satış hacmi, 2020 yılına göre 94,9 milyon dolardan fazla bir artış yaşadı. Bunun yanında sanat dünyası da NFT’leri yakından takip etti. Hatırlatmak gerekirse Coca Cola ve Gucci gibi dünyanın en büyük markalarından bazıları da NFT satışı gerçekleştirdi.

nft satislari 2021de 25 milyar dolara ulasti 2

Rapor ayrıca müzayede evlerindeki büyük NFT satışları da dahil olmak üzere zincir dışında gerçekleşen işlemlerin genellikle verilere dahil edilmediğini söylüyor.

Hatırlatmak gerekirse satışlar Ağustos ayında en yüksek seviyedeydi. Daha sonra Eylül, Ekim ve Kasım aylarında düşüşe geçtiler. Ancak OpenSea’den alınan rakamlara göre; Aralık ayında tekrar yükseldiler. Son olarak Ayrıca Collins Sözlüğü, NFT‘nin 2021’de yılın kelimesi olduğunu duyurmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala