Kaiko CEO’su Artan ABD Baskıları Sonrasında Açıklama Yaptı

kaiko ceosu artan abd baskilari sonrasinda aciklama yapti

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) son dönemde kripto şirketlerine ve projelerine olan baskılarını artırmış durumda. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük düzenleyici kurumlarının artan bu baskıları kripto şirketlerini de olumsuz etkiliyor. Konu hakkında Kaiko CEO’su önemli açıklamalarda bulundu.

ABD’nin Artan Baskıları, Kriptonun Ağırlık Merkezini Hong Kong’a Kaydırabilir

Fransa merkezli kurumsal kripto piyasası veri sağlayıcıları arasında yer alan Kaiko’nun CEO’su Ambre Soubiren, son dönemde artan Amerika Birleşik Devletleri baskıları sonrasında yeni bir açıklamada bulundu.

kaiko ceosu artan abd baskilari sonrasinda aciklama yapti 2

Ambre Soubiren açıklamasında, ABD düzenleyicilerin artan baskıları ve kripto endüstrisine olan soğuk bakışları neticesinde, endüstrinin “ağırlık merkezinin” Hong Kong’a kaymasına neden olabileceğini dile getirdi. Ambre Soubiren açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Amerika Birleşik Devletleri oldukça uzun bir süredir kripto sektörünün ön sıralarında yer alıyordu. Bununla birlikte son dönemde ABD hükümetinin yaptırım yoluyla bir düzenleme yaklaşımını benimsediğini görüyoruz. Ortaya çıkan yeni tabloyu incelediğimizde bazıları tarafından önemli miktarda şirketin, geliştiricilerin ve yatırımcının kısa süre içerisinde başka yerlere gideceğine dair içimde artan bir his bulunuyor. Bunun en büyük nedeni ise kişiler artık daha samimi ortamlarda çalışmak istiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
616.744,51 TL 0,30%
ethereumETH/TRY
42.982,91 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
23,30 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.087,29 TL 0,48%
usd-coinUSDC/TRY
23,30 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
12,21 TL 1,21%
staked-etherSTETH/TRY
42.956,12 TL 0,57%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 0,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,58 TL 0,45%
solanaSOL/TRY
438,28 TL 0,47%
Bağlantıyı kopyala